Tron ostao upražnjen, Atletiko i PSŽ u četvrtfinalu

Aktuelni šampion Evrope Liverpul ispao je u osmini finala Lige šampiona, pošto je posle produžetka poražen na Enfildu od Atletika 3:2. U četvrtfinale plasirao se i Pari Sen Žermen pobedom kod kuće nad Borusijom 2:0.

Neymar Izvor: UEFA - Handout/UEFA via Getty Images

Liverpul je imao mnoštvo prilika i pre, a i posle gola koji je u 44. minutu postigao Vajnaldum. Međutim, Oblak je bio sjajan i nesavladiv. Najviše sreće gosti su imali u 67. minutu kada je Robertson pogodio prečku. Atletiko je u 90 minuta bio praktično bezopasan, ali se ispostavilo kao ključno što je uspeo da izbori produžetak.

Redsi su ipak prvi stigli do gola u dodatnom vremenu. Firmino je iz drugog pokušaja uspeo da postigne pogodak i dovede Liverpul u ukupno vođstvo. Ali ni dva minuta kasnije, Adrijan je strahovito pogrešio, što je kaznio Simeoneov džoker Markos Ljorente. Isti igrač je u finišu prvog produžetka zadao završni udarac i tad je bilo jasno da će šampion ispasti. Ceo drugi produžetak Redsi su pokušavali da stignu do gola, ali nisu imali ni snage ni umešnosti. Za kraj, Ljorente je asistirao Morati za potpuni preokret i tako da je tron ostao upražnjen, a ovo je već druga vezana sezona da je šampion Evrope ispao odmah u prvoj eliminacionoj rundi, pošto je Real prošle sezone ispao od Ajaksa.

U Parizu Nejmar je drugim golom u dvomeču protiv Borusije u 28. minutu trasirao put Pari Sen Žermena u četvrtfinale. Bernat je iskoristio jednu od brojnih kontri u 45. minutu i francuski šampion poveo je 2:0. U drugom delu domaćin se umešno branio i uspeo da posle tri godine, izbori plasman među osam najboljih.

Tok mečeva

1' Kakav početak na Enfildu. Nije prošlo ni 14 sekundi, a Dijego Kosta se našao u sjajnoj prilici, jedan na jedan sa Adrijanom, ali je šutirao pored gola.

5' Liverpul preuzima inicijativu i usledio je prvi šut u okvir gola. Posle odličnog centaršuta Aleksander-Arnolda Vajnaldum je glavom šutirao, ali je Oblak uhvatio loptu.

9' Da ima publike na Parku Prinčeva sledila bi se. Nejmar je posle duela sa Gererom pao na rame i držao se za njega uz bolnu grimasu. Ukazana mu je pomoć i ipak se vratio u igru.

15' Atletiko se grčevito brani, a Liverpul gospodari Enfildom. Posebno je raspoložen Okslejd-Čembrlen, koji je inicirao odličnu akciju, a na kraju posle odbitka Oblaka šansu je imao Robertson. Ipak, ostaje 0:0.

18' Opasan korner Atletika, a Felipe je uspeo da zahvati loptu i nezgodno šutira pored nepomičnog Adrijana. Na njegovu sreću, lopta je završila pored gola.

19' Konačno ozbiljna pretnja i u Parizu. I to gostiju. Džejdon Sančo je šutirao iz voleja sa distance, ali je lopta otišla pored gola Kejlora Navasa.

25' Najbolju šansu u Parizu imao je Edinson Kavani. Urugvajac je izbio sam pred golmana Burkija, šutirao po zemlji, ali je čuvar mreže gostiju zakačio loptu nogom i ona je otišla u korner.

28' GOOOLLLL!!!! Inicijativa Pari Sen Žermena se brzo isplatila. Sjajan centaršut Di Marije iz kornera, a glavom je fenomenalno reagovao Nejmar i iz neposredne blizine matirao Burkija za 1:0. Sada PSŽ ima prednost u ukupnom rezultatu zbog gola u gostima.

33' Nova velika prilika za Liverpul. Salah se sjajno izborio za loptu, lepo uposlio Manea na ivici šesnaesterca, ali je Senegalac šutirao pravo u Oblaka.

36' Oblak preti da bude igrač meča. Nova velika šansa za Liverpul. Posle centaršuta Aleksander-Arnolda Firmino se našao u sjajnoj šansi, ali je sjajno intervenisao Oblak. Ostaje 0:0 na Enfildu.

38' Borusija pokazuje da je živa posle gola Nejmara. Ponovo je u šansi bio Džejdan Sančo, neometan šutirao iskosa sa leve strane, ali je na mestu bio Navas.

41' Nastavljaju gosti iz Dortmunda sa napadima. Sada je pokušao sa distance Azar, ali je lopta otišla pored gola. PSŽ se povukao i za sada brani minimalni kapital koji mu omogućuje prolaz.

43' GOOOLLLL!!!! Liverpul konačno dolazi do gola. Sjajni Okslejd-Čembrlejn odlično je centrirao, odbrana Atletika zaboravila na Vajnalduma, koji je neometen skočio i glavom šutirao hirurški precizno u ugao gola izvanrednog Oblaka, koji sada ništa nije mogao. Redsi vode 1:0 i poravnavaju ukupan rezultat.

45' GOOOLLLL!!!! PSŽ vodi 2:0. Odlučili su se Parižani da koriste prostor koji su im otvorili gosti i posle jedne sjajne akcije, u kojoj je učestvovalo pola tima, Bernat postiže pogodak iz neposredne blizine i dovodi domaćina do velikog vođstva.

Poluvreme: Liverpul vodi 1:0 golom Vajnalduma na Enfildu i u ukupnom rezultatu je potpuno izjednačeno. Pari Sen Žermen vodi 2:0 protiv Borusije i ima prednost u ukupnom skoru 3:2. Strelci za Svece Nejmar, koji je postigao gol i u Dortmundu i Bernat.

48' Drugo poluvreme počinje velikom prilikom Liverpula. Sjajna duga lopta ka Salahu, koji beži odbrani Jorgandžija. Dolazi iskosa u situaciju jedan na jedan sa Oblakom, ali je bio previše iskosa i uspeo da šutira pravo u slovenačkog golmana.

52' Odlično dodavanje Salaha ka Čembrlejnu, ali je vezista loše šutirao i ostaje 1:0 za Liverpul. Redsi deluju odlično da što pre dođu do drugog gola i vođstva u ukupnom rezultatu.

54' Prva ozbiljna pretnja Parižana u drugom poluvremenu. Di Marija sa velike daljine, oko 25 metara, šutira iz slobodnog udarca, ali je Burki morao da interveniše i izbaci loptu u korner.

56' Prva izmena u Atletiku. Osim prvog kontakta i šanse za gol Dijego Kosta ništa nije pokazao i ustupio je mesto Markosu Ljorenteu.

59' Kakvu priliku je proputio Roberto Firmino. Odlično je centrirao iz slobodnog udarca Aleksander-Arnold, Firmino bio sam na pet metara, ali je njegov šut ponovo zaustavio Oblak.

60' Prvi put na ovom meču dlanove je zagrejao i Adrijan. Žoao Feliks je došao do povoljne pozicije za šut i uputio solidan udarac sa ivice šesnaesterca, ali je Adrijan odlično intervenisao, a potom pokupio loptu ispred Koree.

62' Izmena u redovima Pari Sen Žermena. Izlazi Sarabija, asistent kod drugog gola, a ulazi Kilijan Embape.

67' Prečka za Liverpul! Sjajna akcija Hendersona, Firmina, Salaha, koji je lepo proigrao Robertsona, a levi bek je šutirao glavom i pogodio prečku. Ostaje 1:0 za Liverpul.

68' Julijan Brant ušao umesto Torgana Azara u redovima Borusije.

71' Druga izmena u Borusiji. Izašao je Vicel, ušao Perejra.

73' Julijan Brant imao je najbolju priliku za Borusiju u drugom poluvremenu, ali njegov šut sa ivice šesnaesterca prošao je malo pored stative gola Kejlora Navasa.

78' Definitivno je Julijan Brant uneo život u igru gostiju. Ponovo je imao dobru situaciju, ali je njegov šut sa distance blokirao Markinjos i lopta je otišla u korner.

79' Izašao je Anhel di Marija a umesto njega ušao Kurzava,

82' Prva izmena u Liverpulu. Izašao je solidni Okslejd-Čembrlejn a ušao je kapiten Džejms Milner.

85' Spektakularan potez Manea, makazice koje su završile tik iznad prečke Oblakovog gola.

87' Treća izmena u Borusiji. Izašao je Hakimi a ušao je Mario Gece.

88' Gužva u Parizu. Izbile su čarke posle Džanovog fauliranja Nejmara. Džan ga je posle odgurnuo i na kraju i dobio crveni karton. Borusija do kraja sa igračem manje.

90' GOOOLLLL!!!!! Šok i neverica na Enfildu. Saul postiže gol u sudijskoj nadoknadi. Ali je ipak opravdano poništen zbog ofsajda. Igraće se produžeci.

90' Kraj u Parizu. Pari Sen Žermen golovima Nejmara i Bernata nadoknadio deficit iz Dortmunda i obezbedio prolaz u četvrtfinale.

91' Produžetke će igrati Šime Vrsaljko umesto Kirana Tripijea.

95' GOOOLLLLL!!!!!! Liverpul postiže drugi pogodak. Roberto Firmino je prvo pogodio glavom stativu, ali je onda naleteo na odbijenu loptu i smestio je u praznu mrežu za vođstvo od 2:0 i rezultat koji šampiona Evrope vodi u četvrtfinale.

97' GOOOOLLLLL!!!!! Nije dugo trajala radost Liverpula. Adrijan je loše ispucao loptu, došla je do Feliksa, koji je prosleđuje Ljorenteu, a on šutira precizno iz daljine i pogađa. Ovaj rezultat vodi Atletiko dalje.

103' Nova izmena u Atletiku. Žoao Feliks izlazi a ulazi Alvaro Morata

105' GOOOLLLL!!!!! Atletiko postiže drugi gol i sada je 2:2. Akciju su kreirali rezervisti Morata i Ljorente, koji drugim golom stavlja šampiona Evrope u gotovo bezizlaznu situaciju.

Završen je prvi produžetak. Počeo je kao iz snova za Liverpul, ali onda je primio dva gola i sada Atletiko ima četvrtfinale na tacni.

106' Izmene u oba tima. Kod Atletika izašao je Korea a ušao Gomes, dok je kod Redsa dvostruka izmena. Izašli su Henderson i Vajnaldum a ušli su Fabinjo i Origi.

113' Poslednja izmena. Izašao je Firmino ušao Minamino

120' GOOOLLLL!!!!! Alvaro Morata, na asistenciju junaka produžetka Ljorentea postiže gol za potpuni preokret i Atletiko overava prolaz među osam najboljih - 2:3.