Real izgubio u Sevilji, Barsa ostala na prvom mestu

Real izgubio u Sevilji, Barsa ostala na prvom mestu Izvor: Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

Fudbaleri Betisa u poslednjem meču 27. kola La Lige pobedili su Real Madrid na stadionu Benito Viljamarin rezultatom 2:1, a ishod utakmice u Sevilji ide na ruku i Barseloni, koja je ostala na prvom mestu sa dva boda više od najvećeg rivala.

Andalužani su prekinuli seriju od šest mečeva bez pobede (po tri poraza i remija), dok je Kraljevski klub u poslednje četiri utakmice upisao samo trijumf uz dva neuspeha i nerešen ishod.

Ekipa iz Sevilje je povela u 40. minutu, kada je Sidnej sjajnim udarcem iznenadio defanzivce gostiju i golmana Tiba Kurtoau i loptu zakucao u gornji levi ugao belgijskog čuvara mreže.

Ipak, radost domaćih navijača trajala je samo nekoliko minuta. Naime, Sidnej je u gužvi ispred svog gola 'odneo' i loptu i Marsijala i sudija Hose Gonzales je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Karim Benzema koji je postigao 14. gol u sezoni.

U nastavku utakmice oba tima su imala nekoliko dobrih šansi, najbolje su propustili Hoakin u 55. i Andres Gvadrado u 75. minutu za Andalužane, i Ferlan Medni u 70. kada je pogodio prečku, a meč je odlučio pogodak Kristijana Telja.

Nekadašnji član čuvene Barselonine akademije u 82. minutu izašao je sam ispred Kurtoa i preciznim udarcem sa 16 metara poslao loptu u donji levi ugao.

Real u sledećem kolu dočekuje Eibar, dok Betis očekuje veliki gradski derbi sa Seviljom.