Olimpijakos u Londonu 120. minutu izbacio Arsenal!

Jedina utakmica kasnijeg termina šesnaestine finala Lige Evrope koja je u četvrtak uveče otišla u produžetak završena je neverovatnom dramom – Olimpijakos se kao gost u Londonu plasirao u osminu finala savladavši Arsenal rezutlatom 2:1.

Arsenal i Olimpijakos Izvor: Julian Finney/Getty Images
Arsenal i Olimpijakos

Atinski crveno-beli prolaze dalje su obezbedili pošto je Arsenal u prvom meču slavio minimalnim rezultatom u grčkoj prestonici.

Jedini gol je viđen u 53. minutu kada je Sise postigao pogodak posle asistencije Valbuene.

U drugom produžetku atmosfera na Emirejtsu se usijala, naročito kada je u 113. minutu kapiten “Tobdžija” Pjer-Emerik Obamejang fantastičnim makazicama donao izjednačenje Arsenalu i, činilo se, prolaz dalje.

Grčki tim je krenuo u potpunu ofanzivu u pokušajima da dođe do gola i prolaza u naredno kolo, čak je i golman Žoze Sa bio u šesnaestercu domaćih, a nakon jednog kornera i izbijene lopte delovalo je da je nada Pirejaca ugašena. Ipak, lopta je došla na desnoj strani do Masurasa, on je centrirao, a odbrana Arsenala u šesnaestercu samog ostavila El Arabija, koji je lako pogorio za novo vođstvo Olimpijakosa.

Imao je veliku šansu Obamejang da ponovo obraduje navijače “Tobdžija”, ali je šutirao pored desne stative u 123. minutu.

U pobedničkoj ekipi od 77. minuta pa do kraja produžetaka u igri je bio bivši fudbaler niškog Radničkog Lazar Ranđelović.

Šta se dogodilo u ostalim mečevima šesnaestine finala Lige Evorpe prošitajte na OVOM LINKU.