Marsijal, Megvajer & VAR: Junajted bolji od Čelsija

Marsijal, Megvajer & VAR: Junajted bolji od Čelsija Izvor: Clive Mason, Getty Images Sport

U pretposlednjem meču 26. kola Premijer lige, jedinom koji je odigran u ponedeljak, Mančester junajted slavio je na gostovanju Čelsiju 2:0.

Anthony Martial Izvor: Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na gostovanju Čelsiju rezultatom 2:0, u meču nakon koga će se ponovo najviše pričati o odlukama iz VAR sobe, a malo ko će se sećati svega što smo mogli da vidimo na terenu.

Pobedu su Junajtedu doneli Antoni Marsijal i Hari Megvajer.

Antoni Marsijal pogodio je za vođstvo Crvenih đavola u samom finišu prvog poluvremena nakon odličnog centaršuta Van Bisake.

Marsijal je tako postao treći igrač Junateda koji je protiv Čelsija postigao gol i na Old Trafordu i na Stamford bridžu. Pre njega su to uradili Erik Kantona i Vejn Runi.

Pobedu je, ispostavilo se nakon svega, potvrdio Hari Megvajer prvim golom u dresu Junajteda.

Dva gola je na ovom meču postigao i Čelsi, oba su poništena odlukom iz VAR sobe.

Prvo je zbog faula poništen gol Kurta Zume u 56. minutu.

A zatim i pogodak Olivijea Žirua zbog milimetarskog ofsajda.

Treba ipak reći da je Mančester junajted, posebno u drugom poluvremenu, bio borbeniji i stvarao je rivalu više problema dok je Čelsi u prvom delu meča propustio nekoliko dobrih prilika.

Duel je obeležila i povreda Engola Kantea koji je teren napustio nakon samo 12 minuta igre, ali i debi Odiona Igala u dresu Junajteda. Igalo je u igru ušao u 90. minutu. Ceo meč odigrao je Nemanja Matić.

Mančester junajteda sada na sedmom mestu na tabeli ima 38 bodova, dva manje od Totenhema koji je na petoj poziciji. Čelsi ostaje četvrti sa 41 bodom.