Egipatska veza odvela Vilu na "Vembli"

Egipatska veza odvela Vilu na "Vembli" Izvor: Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u finale Liga kupa pobedom nad Lesterom na svom terenu rezultatom 2:1 golom Trezegea u nadoknadi vremena.

Prvi meč dva tima završen je bez pobednika – 1:1, a pred skoro 40.000 navijača u Birmingemu viđen je niz preokreta i povratak Vile u finale Liga kupa posle 10 godina.

Iako je Lester bolje ušao u meč i u prvih 10 minuta imao dve dobre šanse preko Džejmsa Medisona, Met Target je doveo domaći tim u vođstvo u 12. minutu. ‚Lisice‘ su pokušavale da uzvrate, a do kraja prvog poluvremena najbolju priliku imao je Juri Tilemans, ali je pogodio prečku.

Lester je do izjednačenja stigao u 72. minutu golom Kelečija Ihenača, posle asistencije Harvija Barnsa, a zatim je mogao i do trijumfa na „Vila parku“. Prvo je Medison šutirao iznad gola, da bi Džoni Evans loptu poslao tik pored desne stative, a na kraju je te promašaje Vila kaznila. U trećem minutu nadoknade egipatski fudbaler Ahmed el Mohamadi je sa 30 metara sjajno asistirao Trezegeu, koji se našao ispred Kaspera Šmajhela i potom ga savladao.

Vila je tokom svoje istorije osam puta igrala finale Liga kupa, koji je pet puta osvajala – poslednji put 1996. godine pobedom nad Lidsom 3:0. Jedan od golova za klub iz Birmingema postigao je Savo Milošević.

Drugi učesnik finala Liga kupa biće poznat u sredu, kada Mančester Siti i Mančester Junajted igraju revanš, a ‚Građani‘ imaju prednost 3:1 iz prvog susreta. Finalni duel na programu je 1. marta na „Vembliju“.