Plavi oborili Tigrove za osminu finala FA kupa

Plavi oborili Tigrove za osminu finala FA kupa Izvor: Julian Finney Getty Images Sport
Fikajo Tomori

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u osminu finala FA kupa pobedom nad Halom na gostovanju sa 2:1.

Plavi su opravdali ulogu favorita protiv drugoligaša, sve vreme su kontrolisali utakmicu, i golovima Mišija Batšuaija i Fikaja Tomorija obezbedili su mesto u narednoj rundi. Jedini strelac za Tirgove bio je Kamil Grosicki.

Dobro je počeo meč za londonski tim na KCOM stadionu, pošto je već u šestom minutu Batšuaji natrčao na odbitak i uz malo sreće pogodio mrežu.

Mogli su gosti da udvostruče prednost u dva navrata prvog poluvremena, ali je golman Long zaustavljao udarce Maunta i Aspilikuete, pa se na novi pogodak čekalo do 64.

Barkli je izveo prekid, a Tomori glavom poslao loptu uz levu stativu.

Domaći su u nastavku zaigrali nešto konkretnije i iz takve igre uspeli da postignu počasni pogodak.

Rezervista Grosicki je izveo slobodan udarac, lopta je na putu ka golu zakačila Kovačića i prevarila Kabaljera.