Sveci i Spursi na popravnom, Bilić srušio "svoj" WHU

Sveci i Spursi na popravnom, Bilić srušio "svoj" WHU Izvor: Alex Livesey/Getty Images

Fudbaleri Sautemptona i Totenhema remizirali su na Sent Merisu rezultatom 1:1, pa će pitanje prolaska u osminu finala FA kupa biti odlučeno u ponovljenom meču u Londonu.

Spursi su bili bliži narednoj rundi, pošto su golom Sona imali vođstvo do samog finiša, ali su Sveci uspeli da izbegnu poraz u 87. minutu.

I jedni i drugi su u meč ušli sa nekoliko izmena, Eriksen nije bio u protokolu za Totenhem, a Hazenhitl je duel počeo sa dva napadača - Obafemijem i Ingsom.

U prvom poluvremenu najbolju šansu imali su gosti, međutim, Gan je fantastično odbranio udarac Sona u situaciji jedan na jedan.

Sporna situacija viđena je u 28. minutu - Lo Selso je postigao gol iz šesnaesterca, ali je na putu do mreže lopta dokačila Sona koji je bio u ofsajdu. Zato je na signalizaciju VAR pogodak poništen.

U drugom delu, Sveci su bili nešto bolji, igrali su sa više rizika, međutim, prvi su do gola došli gosti.

U 58. minutu, posle fantastičnog solo prodora Lo Selsa i dodavanja Lamele, lopta je došla do Sona koji je pogodio dalji ugao.

Hazenhitl je u nastavku promenio taktiku, sve je karte je bacio u napad i uveo Bufala i Čea Adamsa, što mu se na kraju isplatilo u pomenutom 87. minutu.

Orije je izgubio loptu na sredini, Ings je prihvatio na levom krilu i poslao povratnu kroz ceo šesnaesterac do Bufala, a ovaj snažnim udarcem sa šesnaesterca pogodio pod prečku.

Vest Bromvič je savladao Vest Hem u Londonu sa 1:0 i domogao se osmine finala.

Vrećice su trijumfovale protiv Čekićara pogotkom Tauzenda u devetom minutu.

Levi bek gostiju je sa ivice šesnaesterca poslao sjajan udarac u dalji ugao i doneo menadžeru Slavenu Biliću trijumf protiv svog bivšeg kluba.

Domaći su u nekoliko navrata mogli da izbegnu ispadanje, a najbolju šansu propustio je Nobl u nadoknadi vremena.

Ekipi Dejvida Mojsa nije pomoglo ni to što je VBA od 72. minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Adžaji.

Norič je u duelu premijerligaša bio bolji od Burnlija na strani sa 2:1.

Najbolji strelac tima Temu Puki duel na Turf Muru počeo je na klupi, ali to nije sprečilo Kanarince da dođu do pobede.

Hanli je pogodio u 53. minutu na asistenciju Vrančića, da bi u 57. Drmić udvostručio prednost i, ispostaviće se, doneo drugi trijumf Noriča u Burnliju u istoriji.

Jedini pogodak za domaće postigao je Piters u 72. minutu.

Plasman u petu rundu FA kupa ostvario je i Šefild Junajted, koji je kao gost savladao Milvol rezultatom 2:0.

Domaći tim je odolevao na Denu sat vremena, a onda je Muhamed Bešić načeo mrežu domaćeg tima. Reprezentativcu Bosne i Hercegovine ovo je bio prvi gol u dresu popularnih Oštrica.

Tačku na ovaj meč stavio je Oliver Norvud u 84. minutu, a drugi put u ulozi asistenta našao se Bili Šarp.

Portsmut je pred svojim navijačima savladao Barnsli sa 4:2 i tako ostvario plasman u petu rundu, prvi put od 2010. godine, kada je tim u finalu izgubio od Čelsija.

Prednost domaćem timu doneo je Ben Klous u 37. minutu, da bi Džon Markvis u nadoknadi prvog poluvremena duplirao prednost svog tima.

Na isteku sata igre je Koli Vudrou smanjio rezultat, a dva gola prednosti Portsmutu vratio je Ronan Kurtis samo stotinak sekundi kasnije. Kristijan Burdžis je povisio na 4:1 u 76. minutu, da bi konačan rezultat postavio Konor Čaplin u poslednjim momemtima utakmice na Freton Parku.

Duel ekipa iz Čempionšipa koji su odigrali Reding i Kardif završen je nerešenim rezultatom 1:1, tako da će ova dva tima u revanš meču odlučivati o putniku u peto kolo.

Kalum Paterson je doveo goste do prednosti na Magdevski stadionu u petom minutu, ali je već u osmom, ispostaviće se konačan rezultat postavio Jakou Meite, na dodavanje nekadašnjeg prvotimca Liverpula Čarlija Adamsa.

Dueli Njukasla i Oksforda i Koventrija i Birmingema završeni su bez golova, pa te ekipe očekuju nove utakmice.