Hejden u 90+4. oborio Plave: Poraz Čelsija u Njukaslu!

Hejden u 90+4. oborio Plave: Poraz Čelsija u Njukaslu! Izvor: Alex Livesey Getty Images
Njukasl - Čelsi

Fudbaleri Njukasla savladali su Čelsi na svom terenu, u 23. kolu Premijer lige, golom Ajzaka Hejdena u 90+4. minutu - 1:0.

U poslednjem napadu na Sent Džejms parku, odbitak posle kornera u šesnaesterac je vratio Alan Sen-Maksimen, a tamo je Hejden glavom pogodio levi ugao za veliko slavlje domaćih.

Čelsi ima za čim da žali na ovoj utakmici. Dominirao je tokom svih 90 minuta igre, imao 70 odsto poseda lopte i 19 šuteva, ali je na kraj ostao bez bodova.

Najveća krivica za takav ishod ide Temiju Ejbrahamu, koji je propustio nekoliko velikih šansi.

Najbolji strelac Plavih prvi put je zapretio u 34. minutu, kad je pogodio prečku, da bi potom neprecizan bio i u 73. i 80.

Prilike za goste imali su i Engolo Kante i Vilijan, ali je nedostajalo koncentracije u završnici.

Na drugoj strani, pre gola Hejdena, domaći su mogli do pogotka u dva navrata preko Žoelintona.

Ekipa Frenkla Lamparda ostaje na četvrtom mestu sa 39 bodova, a Njukasl je 12. sa 29.

Londonski klub u sledećoj rundi dočekuje Arsenal, dok sastav Siva Brusa gostuje Evertonu.