Palas odoleo: Siti okrenuo, pa ostao bez pobede u 90.

Palas odoleo: Siti okrenuo, pa ostao bez pobede u 90. Izvor: Alex Livesey/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija remizirali su na svom terenu sa Kristal Palasom, u uzbudljivom duelu 23. kola Premijer lige, rezultatom 2:2.

Palas je do 82. minuta vodio sa 1:0, potom je Siti preko Aguera za svega pet minuta preokrenuo, da bi bod Orlovima doneo Fernandinjo autogolom u 90.

Siti je, očekivano, dominirao tokom celog meča, ali je Palas u većem delu imao prednost zahvaljujući debitantskom golu Dženka Tosuna u 39. minutu.

Na promenu rezultata čekalo se do finiša, a on je doneo velika uzbuđenja.

Građani su uspeli da preokrenu pogocima Serhija Aguera u 82. i 87. minutu.

Kod prvog pogotka, Kun je sjajno uklizao na drugoj stativi, posle dodavanja Gabrijela Žezusa, da bi kod drugog udarcem glavom krunisao centaršut Benžamina Mendija i upisao peti pogodak u poslednje dve utakmice.

Delovalo je tada da će ekipa Pepa Gvardiole zabeležiti pobedu, međutim, gosti su imali drugačije planove.

Vilfrid Zaha je probio u kontri po levoj strani i centrirao na peterac, gde je Fernandinjo nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Siti, posle ovog remija, ima 48 bodova i sve je dalji od lidera Liverpula. U ovom trenutku, Građani imaju 13 poena manje od Redsa i dve utakmice manje.

Palas je, posle trećeg uzastopnog remija, deveti sa 30.

Arsenal je na svom terenu remizirao sa Šefild Junajtedom 1:1.

Tobdžije su povele pogotkom Gabrijela Martinelija u 45. minutu. Saka je centrirao sa leve strane, a mladi Brazilac neometan sa pet metara zatresao mrežu.

Kako je meč odmicao delovalo je da će domaći upisati tri boda, međutim, Oštrice su u finišu uspele da stignu do izjednačenja.

Posle centaršuta sa desne strane i reakcije Bilija Šarpa, Džon Flek je natrčao na loptu i zakucao je u mrežu.

Ekipa Mikela Artete ima 29 bodova i zauzima 10. poziciju. Šefild je sedmi sa 33.

Vulverhempton je prekinuo niz od pet utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima, pošto je posle velikog preokreta kao gost savladao Sautempton sa 3:2.

Sveci su na jugu Engleske poveli u 15. minutu preko Jana Bednareka. Na 2:0 povisio je Šejn Long na dodavanje Sederika Soareša u 35. minutu i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom delu igre na terenu je viđena skroz drugačija slika nego u prvom poluvremenu, a Vukovi su fantastičnu igru krunisali velikim preokretom.

Prvo je Pedro Neto u 53. minutu smanjio prednost Sautemptona, da bi u 65. Raul Himenes bio siguran sa bele tačke i tako izjednačio rezultat. Velika tri boda Vukovima doneo je svojim drugim golom na utakmici Himenes, a u ulozi asistenta našao se Adama Traore.

Vest Hem i Everton podelili su bodove u Londonu - 1:1. Isa Diop je doveo Čekićare do prednosti u 40. minutu na dodavanje Roberta Snodgrasa, da bi konačan rezultat postavio Dominik Kalvert Luin u finišu prvog poluvremena.

Više crvenih kartona nego golova viđeno je na utakmici u kojoj je Norič savladao Bornmut - 1:0. Kapiten gostujućeg tima Stiv Kuk dobio je direktan crveni karton u 31. minutu kada je u svom kaznenom prostoru odreagovao u maniru golmana i sprečio gol Noriča.

Sudija Pol Tirni je pored isklučenja pokazao i na belu tačku, sa koje je precizan bio finski reprezentativac Temu Puki. Do kraja susreta, štoper domaće ekipe Ben Godfri zaradio je isključenje, ali to nije uticalo na krajnji rezultat.

Brajton i Aston Vila su remizirali na južnoj obali, a rezultat na Ameks stadionu bio je 1:1. Leandro Trosar je doveo popularne Galebove do prednosti u 38. minutu, ali je bod Vili obezbedio Džek Griliš u 75. minutu.

Engleskom napadaču ovo je bio četvrti uzastopni meč u svim takmičenjima protiv Brajtona da je postigao gol.