Iranac golom karijere 'ukrao' tri boda Čelsiju

Iranac golom karijere 'ukrao' tri boda Čelsiju Izvor: Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija prvog dana nove godine odigrali su nerešeno u 21. kolu Premijer lige na gostovanju Brajtonu 1:1, dok je Aston Vila bila bolja od Barnlija rezultatom 2:1.

Plavci su poveli prvim golom u sezoni Sesara Aspilikuete u 10. minutu i do odlaska na odmor ekipa Frenka Lamparda je potpuno dominirala. Ipak, u nastavku utakmice Brajton je zaigrao mnogo konkretnije i nagrada je stigla u finišu.

Rezervista Alireza Đahanbakš je u 84. minutu, svega četvrt časa nakon što je ušao u igru, spektakularnim 'makazicama' izjednačio rezultat i publiku u Brajtonu podigao na noge. Domaći su u 89. minutu mogli i do sva tri boda, ali je golman Plavaca Kepa odlično reagovao posle šuta Nila Mopaja.

Čelsi je četvrti sa 36 bodova, pet više od Mančester Junajteda i pet manje od Mančester Sitija, dok je Brajtno 13. sa 24 boda.

Aston Vila je nanela Barnliju treći uzastopni poraz - 2:1. Gosti iz Birmingema su dominirali u prvom poluvremenu, čak im je i poništen gol posle VAR intervencije, ali su na odmor potišli sa velikom prednošću golovima Veslija i Džeka Griliša.

Novozelanđanin Kris Vud je u 80. minutu prepolovio prednost Vile, međutim, domaći nisu uspeli da izbegnu 11. poraz u sezoni.

Aston Vila je 16. sa 21 bodom, dok Barnli ima tri više.