Šampionska zvona zvone: Liverpul na +13

Šampionska zvona zvone: Liverpul na +13 Izvor: Michael Regan/Getty Images

Derbi 19. kola Premijer lige i čitavog jesenjeg dela šampionata, duel dve prvoplasirane ekipe pripao je Liverpulu, koji je ubedljivo slavio protiv Lester na King Pauer Stadionu 4:0

Briljirali su Roberto Firmino i Trent Aleksander-Arnold, koji su kao strelac i asistent učestvovali kod prvog i trećeg gola. Drugi, koji je prelomio utakmicu u 71. minutu postigao je Džejms Milner sa penala, dok je strelac četvrtog gola bio Aleksander-Arnold. Koliko je Lester bio bespomoćan najbolje ilustruje podatak da tokom čitavog meča nisu imali šut u okvir gola.

Liverpul sada ima 13 bodova više od drugoplasiranog Lestera i utakmicu manje.

Meč se igra od 21 čas uz direktan prenos na Sport Klubu 1. Statistiku možete pratiti na sajtu Sport Kluba.

Tok meča

2' Već prva prilika za Liverpul. Salah odlično centrira sa desne strane, pronalazi Manea samog, koji sa par metara neometen šutira pored gola.

5' Pritisak Liverpula. Dve dobre pilike imao je Salah. U prvoj ga je lepo uposlio Mane, ali nije došao do lopte. U drugom navratu iskoristio je grešku odbrane Lestera, ali je loše šutirao, preko gola.

10' Zapretio je i Lester. Lepa duboka lopta upućena je ka Vardiju i Barnsu, ali nijedan od njih nije došao do nje pošto je sjajno intervenisao Aleksander-Arnold.

12' Sjajno je raspoložen Mohamed Salah. Keita ga je bacio u prostor, u situaciju jedan na jedan sa Kasperom Šmajhelom. Danac je izleteo, Salah ga obišao, ali je otišao suviše iskosa. Imao je Manea odmah pored sebe, koji je bio u mnogo boljoj poziciji, ali Egipćanin je pokušao sam iz mtrvog ugla i upropastio izuzetnu priliku.

27' Najbolja prilika za Lester u prvih pola sata. Loptu je u šesnaestercu primio Prat, ali loš je bio prvi kontakt i to je omogućilo Robertsonu da interveniše i ne dozvoli šut Belgijancu.

32' GOOLLL!!! Liverpul konačno dolazi do vođstva. Sjajan centaršut Aleksander-Arnolda sa leve strane, pogodio je u čelo Roberta Firmina, koji na trećoj uzastopnoj utakmici postiže gol za 1:0.

34' Liverpul je lako mogao do 2:0, ali Šmajhel je sjajno intervenisao posle udarca Manea, koji je šutirao sa nekih šest, sedam metara.

45' Gosti su uspeli potpuno da "ubiju" utakmicu. Golom Firmina Liverpul vodi 1:0, a moglo je da bude više da su Mane i Salah iskoristili neku od brojnih velikih šansi. Lester bez šuta na gol u prvom poluvremenu.

48' Konačno je i Lester pripretio. Šutirao je sa distance Tilemans. Bio je blokiran i lopta je otišla u korner. To i dalje nije šut u gol, ali je naznaka da bi domaćin mogao da bude znatno opasniji u drugom poluvremenu.

56' Brzo su se stvari vratile na "svoje mesto". Kao i u prvom poluvremenu i u ovoj fazi drugog Liverpul je sabio domaćina, a novu veliku šansu imao je strelac gola Firmino, ali je posle sjajnog centaršuta Robertsona šutirao tik pored gola.

58' Prva izmena za Lester, izlazi Barns ulazi Olbrajton

62' Konačno je Vardi dobio priliku da povuče u svom stilu. Bio je to sjajan trk i uspeo je da izvuče prekršaj Gomeza na ivici šesnaesterca. Defanzivac Redsa dobio je žuti karton, prvi na utakmici. Međutim, Medison je loše izveo slobodan udarac.

70' Dvostruka izmena u redovima Liverpula. Izlaze Salah i Keita a ulaze Origi i Milner.

71' Penal za Liverpul. Sojundžu je posle kornera igrao rukom. GOOLLL!!! Milner siguran izvođač najstrože kazne za velikih 2:0 za Redse.

72' Druga izmena za Lester. Izašao je Prat, ušao je Perez.

75' GOOOLLLL!!!! Ponovo akcija Aleksander-Arnold - Firmino, obojica u istim ulogama kao i kod prvog gola, Brazilac postiže drugi gol na meču i praktično obezbeđuje pobedu. Liverpul vodi 3:0

76' Poslednja izmena za Lester. Medison je izašao, ušao je Čaudri.

78' GOOLLLL!!!! Posle dve asistencije Aleksander-Arnold postiže i gol. Asistirao mu je Mane, a sada već preti katastrofa Lesteru - 0:4

82' Poslednja izmena u Liverpulu, izašao je Henderson ušao Lalana.

84' Vardi se konačno našao u dobroj šansi, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

KRAJ. Ubedljivo slavlje Liverpula za ubedljivu prednost od čak 13 bodova u odnosu na drugoplasirani Lester.