Čelsi u derbiju nadigrao nekadašnjeg menadžera

Čelsi u derbiju nadigrao nekadašnjeg menadžera Izvor: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju Totenhemu rezultatom 2:0 u poslednjem meču 18. kola Premijer lige.

Nakon dva vezana poraza Plavci su trijumfovali golovima Vilijana.

Samo 12 minuta bilo je potrebno ekipi Čelsija do povede. Vilijan se sjajno izborio za prostor i odlično šutirao sa desne strane iz kaznenog prostora za vođstvo gostiju.

Konačan rezultat postavljen je u četvrtom minutu nadoknade provog poluvremena. Strelac je još jednom bio Vilijan, ovoga puta sa bele tačke.

Penalu za Čelsi prethodio je nesmotren start golmana Totenhema Gazanige nad Markosom Alonsom.

Čelsi je mrežu domaćih zatresao i u 55. minutu, ali je gol Tamija Ejbrahama poništen zbog ofsajda.

Ekipa Žozea Murinja od 62. minuta je igrala sa desetoricom jer je direktan crveni karton dobio Hjeon Min Son koji je nakon kontakta sa Rudigerom pao i sa zemlje rivala šutnuo nogom što je sudija proverio na snimku i kaznio isključenjem.

Nakon 18 odigranih mečeva, Čelsi ima deset pobeda, dva remija i šest poraza i na četvrtom mestu na tabeli ima 32 boda.

Totenhem na sedmom mestu ima 26 bodova iz sedam pobeda, pet remija i šest poraza.