Real se spasao u 95. minutu, Joviću poništen gol!

Real se spasao u 95. minutu, Joviću poništen gol! Izvor: Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbaleri Valensije i Real Madrida u derbiju 17. kola La Lige na Mestalji odigrali su nerešeno 1:1.

Kraljevski klub je prekinuo niz od četiri pobede, ali se osvajenim bodom u 95. minutu golom Karima Benzeme na vrhu tabele izjednačio sa Barselonom sa 34 boda.

Madriđani su dominirali u prvoj polovini prvog poluvremena, a najbolju pansu nije realizovao Karim Benzema u 14. minutu. Kako je vreme prolazilo domaći tim se oslobađao pritiska i sve više je pretio, uglavnom preko Ferana Toresa.

Devetnaestogodišnji napadač je imao dve šanse, potom u 47. minutu još jednom, ali lopta nije htela u gol. Na drugoj strani Zidanovi izabranici nikako nisu uspevali da nametnu svoj stil igre...

Mnogo konkretnija igra domaćima se isplatila u 78. minutu kada je Karlos Soler doneo prednosti Sepim miševima. Danijel Vas je asistirao, a 22-godišnji veznjak preciznim udarcem sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

Kraljevski klub je do izjednačenja došao u 95. minutu. Tibo Kurtoa je došao u protivnički šesnaesterac, bio je najviši posle kornera, a posle odbrane Haimea Domeneka, do lopte je došao Benzema i prosledio je u mrežu.

Srpski napadač Luka Jović je u 82. minutu ušao u igru umesto imenjaka Modrića, a u nadoknadi vremena, kod rezultata 1:0, poništen mu je gol zbog očiglednog ofsajda. Mladi fudbaler je neposredno pre toga dobio i žuti karton.

Real u sredu u odloženom meču 10. kola gostuje Barseloni, uz prenos od 20 časova na Sport Klubu, a potom dočekuju Atletik Bilbao, dok Valensija, koja je na deobisedmog mesta sa 27 bodova, ide na noge Valjadolidu.