Horor start nad Gaćinovićem, oglasio se Ajntraht

Horor start nad Gaćinovićem, oglasio se Ajntraht Izvor: Princscreen

Fudbaleri Volfsburga i Šalkea ostvarili su pobede u poslednjim utakmicama 15. kola nemačke Bundslige.

Vukovi su pred svojim navijačima savladali dojučeranjeg lidera Borusiju Menhengladbah rezultatom 2:1, dok je Šalke i sa igračem manje izdržao i upisao tri boda u duelu sa Ajntrahtom iz Frankfurta.

Šlager je u 13. minutu lepim pogotkom doneo prednost Volfsburgu, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Embolo ništa manje efektnim pogotkom.

Nije bilo mnogo uzbuđenje sve do finiša utakmice kada je Arnold u nadoknadi fenomenalnim volej udarcem sa 15 metara obezbedio šesti trijumf svom timu.

Volfsburg je osmi sa 23 boda, dok je Menhengladmah posle četvrtog neuspeha drugi sa dva boda manje od Lajpciga.

Šalke je u gelzenkirhenu došao do tri boda golom Ramana u 53. minutu. Belgijski internacionalac je sjajno istčao kontru i udarcem iskosa sa leve strane savladao Ronova.

Domaći su u 67. minutu ostali bez golmana Bunela, koji je daleko od svog gola oborio Mijata Gaćinovića i morao je u svlačionivu. Srpski reprezentativac je baš dobio jak udarac...

Klub je kasnije saopštio da je Gaćinović zadobio velike modrice na rebrima, ali da se oseća dobro s obzirom na okolnosti.

Gosti iz Frankfurta ipak nisu uspeli da materijalizuju brojčanu prednost. Ajntraht je u proteklih pet mečeva u prvenstvu četiri izgubio uz jedan remi.

Filip Kostić je odigrao ceo meč za goste.