Zvezda slomila Čuku, potez meča gol Stojanovića

Zvezda slomila Čuku, potez meča gol Stojanovića Izvor: FK Crvena zvezda

U odloženom meču šestog kola Superlige Srbije, poslednjem koji su odigrali u jesenjem delu šampionata, fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 3:1.

Crvena zvezda je povela nakon samo dva minuta igre. Benje izveo korner, a najbolje se u petercu snašao Milunović. Samo 104 sekunde protekle su od početka meča do gola za vođstvo domaćina.

Po nekoliko pokušaja sa obe strane i nekoliko puta izgubljena lopta domaćina na centru obeležili su meč sve do 24. minuta kada je viđen potez utakmice.

Luka Stojanović se odlično namestio i sa centra lobovao Milana Borjana za izjednačenja.

Prvih 45 minuta meča obeležila je i povreda Marina u finišu poluvremena. Zvezdin fudbaler je zamenjen, a umesto njega je u igru ušao Vukanović.

Pokušavali su u nastavku i jedni i drugi, ali nije bilo promene rezultata sve do 72. minuta i pogotka Milana Pavkova. Pavkov je u igru ušsao samo šest minuta pre postizanja gola za novo vođstvo crveno - belih.

Za ubedljiviju pobedu domaćina pobrinuo se u samom finišu Vukanović. Igrao se 88. minut kada je postavljen konačan rezultat.

Crvena zvezda je, jasno je od ranije, jesenji šampion Superlige, a u prolećni deo šampionata ulazi sa 11 bodova prednosti u odnosu na Partizan. Čukarički će zimu provesti na četvrtom mestu sa 40 bodova.