Totenhem slavio u nadoknadi, na Old Trafordu remi

Totenhem slavio u nadoknadi, na Old Trafordu remi Izvor: Michael Regan, Getty Images Sport

U prva dva nedeljna duela 17. kola Premijer lige videli smo dva remija i četiri gola.

Mančester junajted i Everton podelili su bodove nakon remija na Old Trafordu 1:1.

Već u prvom minutu Džesi Lingard je promašio zicer i propustio priliku da Junajtedu donese prednost. Neprecizni su u desetom i 11. minutu bili i Markus Rašford i Danijel Džejms, oba puta su odlučivali centimetri.

Rašford je imao priliku i u 26. minutu, ali je njegov šut iz slobodnog udarca, ali je uspešan bio Pikford.

Kazna je usledila u 36. minutu u vidu autogola Viktora Lindelofa. Pokušao je Lindelof da izbije nogom loptu ubačenu iz kornera. Biće priče i o tome da li je bilo faula nad De Heom, ali sudija Majkl Oliver verovatno se vodio pravilom da je golman bio u prednosti jer je imao ispružene ruke u trenutku kontakta.

Ekipa Olea Gunara Solšera do izjednačenja je nakon niza pokušaja došla u 78. minutu golom Mejsona Grinvuda koji se sam izborio sa odbranom i na kraju matirao Pikforda.

Totenhem je u nadoknadi vremena došao do pobede na gostovanju Vulverhemptonu i slavio 2:1.

Totenhem je do vođstva došao nakon samo osam minuta igre nakon akcije Erika Dajera u ulozi asistenta i Lukasa kao strelca.

Vulvsi, kao što smo i navikli, nisu odustajali pa im se to isplatilo u 67. minutu kada su odličnim golom Adame Traorea došli do izjednačenja.

Igrao se prvi minut nadoknade kada je Totenhem došao do gola koji je za njih značio nova tri boda. Jan Vertongen je bio strelac.

Totenhem se probio na peto mesto, Junajted ostaje šesti dok je Vulverhempton pao na osmo mesto. Everton ostaje u dnu tabele, na 16. poziciji.