Partizan pobedom završio jesenji deo šampionata

Partizan pobedom završio jesenji deo šampionata Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedom su završili jesenji deo šampionata.

Pobedom na gostovanju Radniku u Surdulici 2:1, u odloženom meču šestog kola Superlige Srbije, fudbaleri Partizana stavili su tačku na jesenji deo sezone.

U 20 odigranih mečeva izabranici Sava Miloševića zabeležili su 14 pobeda, dva remija i četiri poraza i sa 44 boda nalaze se na drugom mestu na tabeli.

Radnik je za isto vreme imao pet pobeda, četiri remija i 11 poraza i ovaj deo šampionata završava na 13. poziciji.

Prvih 15 minuta protekli su u znaku nekoliko dobrih napada Radnika i promašaja igrača Partizana, ali je svakako najupečatljivija bila situacija iz 16. minuta kada su domaći svoj gol sačuvali na nestvaran načina. Suma je prošao kroz celu odbranu, ali je Stevanović odlično uklizao i izblokirao šut. Lopta se odbila do Asana koji je pokušao atraktivno petom, ali je i on izblokiran, a lopta je skinuta bukvalno sa gol linije. Uključio se i Sadik koji je pokušao da predribla golmana domaćih, ali je omanuo. Gosti su tražili i penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se meč nastavi.

Nakon pola sata igre Partizan je došao do vođstva nakon odlične akcije. Urošević je primio loptu na levoj strani, poslao je odlično do Sume koji je šutirao iz prve. Kostić je odbranio ovaj udarac, ali se lopta vratila Sumi koji drugi put nije promašio.

Do kraja poluvremena imala su oba tima još prilika da promene rezultat, ali to se nije dogodilo.

Partizan do drugog gola dolazi u 52. minutu. Zdjelar je nekako prebacio odbranu Radnika, Asano je uspeo da se izbori za nju i da je lako pošalje iza leđa Kostića za 2:0.

Ispromašivali su se u nastavku Sadik i Tošić što nije nešto na šta nismo navikli u igrama Partizana ove sezone.

Za sve promašaje kazna je stigla u 90. minutu u vidu gola Mićića koji je iskoristio grešku Vujačića, uzeo loptu i onda odlično šutirao i prevario Kljajića.