Kraj niza – Barseloni samo bod na "Anoeti"

Kraj niza – Barseloni samo bod na "Anoeti" Izvor: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Fudbaleri Sosijedada i Barselone igrali su nerešeno 2:2 posle niza preokreta u okviru 17. kola La Lige.

Sosijedad je pred preko 35.000 gledaca poveo u 12. minutu preko Mikela Ojarzabala iz penala, da bi izjednačenje Barseloni doneo Antoan Grizman u 38. minutu. Desetak minuta kasnije Luis Suares, koji je prethodno asistirao Grizmanu, pogodio je za 2:1, pošto ga je proigrao Lionel Mesi, da bi tim iz San Sebastijana izjednačio golom Aleksandera Iseka malo po isteku sat vremena igre.

Sam početak utakmice nije doneo mnogo uzbuđenja, ali se sve promenilo posle deset minuta igre, kada je sudija pokazao na belu tačke pošto je jedan od igrača Barselone vukao rivalskog igrača. Ojarzabal je rutinski pogodio za vođstvo svog tima, a zatim je usledio mirniji period igre, pre nego što je isak imao šansu da udvostruči prednost Sosijedada, ali je samo izvojevao korner.

Nekoliko minuta kasnije, Grizman je izjednačio posle odličnog solo prodora, da bi u nastavku utakmice Suares doneo prednost katalonskom klubu. Francuski fudbaler je nekoliko trenutaka kasnije imao šansu da povisi na 3:1, ali je odlično reagovao golman Sosijedada Alehandro Romero. Taj promašaj je kaznio Isak, koji je prihvatio odbijenu loptu i poslao je u mrežu Mark-Andrea ter Stegena.

U poslednjih dvadesetak minuta obe ekipe su imale šansu, a sam finiš utakmice je obeležila situacija u kojoj je Đerar Pike zbog povlačenja tražio penal, ali ga sudija nije dosudio.

Sosijedad je na taj način prekinuo niz Barselone od sedam pobeda zaredom u svim takmičenjima, pa katalonski klub sada ima 35 bodova na čelu tabele, jedan više od Reala, koji ima utakmicu manje, a dva tima se sastaju u odloženom ‚El klasiku‘ u sredu. Sosijedad je na četvrtom mestu sa 28 bodova.