Od 2:0, do 2:3: Napredak okrenuo Partizan u 90+5!

Od 2:0, do 2:3: Napredak okrenuo Partizan u 90+5! Izvor: partizan.rs

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od Napretka rezultatom 3:2, uprkos tome što su imali vođstvo od 2:0. Kruševljani su do trijumfa u Humskoj, u 19. kolu Superlige, stigli pogotkom Nikole Eskića u 90+5. minutu.

Crno-beli su pogocima Sejdube Sume imali dva gola prednosti posle nešto više od pola sata igre, ali su gosti u nastavku uspeli da preokrenu i u samoj završnici dođu do velike pobede.

Takvim ishodom, ekipa Sava Miloševića je pala na četvrto mesto sa 38 bodova, 11 manje od vodeće Crvene zvezde. Napredak je na 11. poziciji sa 21 poenom.

Partizan je sjajno otvorio duel pred svojim navijačima i zahvaljujući Sumi došao do dvostruke prednosti.

Vezista iz Gvineje je u 13. minutu doveo domaće u vođstvo posle asistencije Umara Sadika, a nema dileme da će taj gol izazvati brojne polemike.

Suma se u trenutku kad je Sadik uputio udarac vraćao iz gol-auta i deluje da je bio u nedozvoljenj poziciji...

Već u 34. minutu na semaforu je bilo 2:0. Gvinejac se najbolje snašao u gužvi i odbitak, posle šuta Miletića, poslao nazad u mrežu.

Do poluvremena su gosti uspeli da smanje zaostatak i, ispostaviće se, najave ono što je usledilo u drugom poluvremenu.

Igrao se 43. minut kad je Miljan Vukadinović krunisao sjajnu akciju i savladao Vladimira Stojkovića.

Od starta drugog dela, crno-beli su imali nekoliko velikih prilika preko Sume i Sadika, koji je pogodio stativu. Propuštene šanse za osiguranje trijumfa vrlo brzo su došle na naplatu.

U 83. minutu, Vukadinovićev udarac je zaustavio Stojković, a na odbijenu loptu natrčao je Miroslav Bjeloš i rutinski doneo poravnanje.

Do poslednjih trenutaka delovalo je da će meč biti završen podelom bodova, ali je Aleksandar Lutovac u samom finišu izgubio loptu pred svojim šesnaestercem i omogućio Eskiću da u nastavku akcije izraste u junaka.

Vojvodina je pobedila Radnik sa 1:0 i probila se na drugo mesto tabele sa sedam bodova zaostatka za Crvenom zvezdom.

Odlučujući gol na Karađorđu postigao je Petar Bojić u 63. minutu i time "spasao" saigrača Veselinovića koji je u 21. promašio penal.

Mačva je sa 2:1 dobila Javor, dok je Spartak savladao Proleter rezultatom 4:1.