Mesi srušio Atletiko i vratio Barsu na prvo mesto

Mesi srušio Atletiko i vratio Barsu na prvo mesto Izvor: Maja Hitij/Getty Images

U Španiji je derbi 15. kola odigran na Vanda Metropolitanu, gde je Atletiko Madrid ugostio Barselonu.

Fudbaleri Barselone slavili su na gostovanju Atlatiko Madridu u derbiju kola, golom Lionela Mesija 1:0.

Domaći su najbolju od mnoštva šansi imali u sedmom minutu kada je nakon šuta Ermoza lopta zakačila Žuniora i pogodila stativu.

Na drugoj strani, gosti su najbliži golu bili u 42. minutu. Posle udarca Pikea, lopta je pogodila prečku.

Treba dodati da se čuvar mreže Katalonaca Terštegen istakao odličnim intervencijama u prvom poluvremenu.

Za sve propuštene prilike, Atletiko je kaznu dobio u 86. minutu kada je Lionel Mesi majstorski šutirao i postigao gol koji je njegovom timu doneo pobedu. Mesiju je ovo deveti ligaški gol ove sezone.

Atletiko je u finišu meča krenuo na sve ili ništa, u poslednjem napadu čak je i Oblak bio u šesnaestercu gostiju, ali ništa nije vredelo ekipi Dijega Simeonea.

Navijači Jorgandžija na nož su dočekali nekadašnjeg ljubimca kluba Antoana Grizmana. Njemu su zvižduci bili upućeni pre, i tokom utakmice.

Ivan Rakitić je odigrao ceo meč za goste, kao i Jan Oblak za Atletiko. Ivan Šaponjić je duela proveo na klupi domaćih.

Barselona je zahvaljujući boljoj gol razlici prva na tabeli sa 31 bodom koliko ima i Real. Poraz Atletika ostavio je na trećem mestu Sevilju.