Spektakl na "Bramal Lejnu": Šefild - MUFC 3:3

Spektakl na "Bramal Lejnu": Šefild - MUFC 3:3 Izvor: Shaun Botterill Getty Images Sport
Mančester Junajted

Mančester Junajted je napravio veliki preokret u duelu sa Šefild Junajtedom, ali je na kraju osvojio samo bod u fantastičnom meču, koji je završen bez pobednika - 3:3.

Domaći su potpuno nadigrali Crvene đavole u prvom poluvremenu i dominaciju krunisali pogotkom Džona Fleka u 19. minutu, koji je zatresao mrežu iz odbitka, nakon prodora Musea.

Mančester je u prvom poluvremenu uputio samo jedan šut, što je negativni rekord od dolaska Ole Gunara Solskjera na klupu tog tima.

David de Hea je sa nekoliko odbrana sprečio da Šefild stigne do ubedljivije prednosti u prvom poluvremenu, ali je bio nemoćan u 52. minutu.

Tada su Flek i Muse zamenili uloge, prvi je bio asistent a Francuz je preciznim i neodbranjivim udarcem sa oko 20 metara povisio na 2:0.

Šefild Junajted Izvor: Shaun Botterill Getty Images Sport
Šefild Junajted

Nakon pogotka, navijači domačeg tima su na tribinama pevali pesmu "There's only one United".

I to kao da im se obilo o glavu. Mladi bek Brendan Vilijams je u 72. minutu svojim prvencem za MUFC smanjio na 2:1, a već pet minuta kasnije, Mejson Grinvud, još jedno dete kluba izjednačio je posle ubačene lopte Rašforda.

Prvi put posle 14 godina, dva tinejdžera su postigla golove za tim sa Old Traforda na jednom meču. U 79. minutu, potpuni preokret, Markus Rašfod posle sjajne akcije i dodavanja Džejmsa postiže treći gol za goste.

Domaći su uspeli da se oporave od šoka i u poslednjem minutu izbegnu poraz, kada je Mekburni uspeo da savlada De Heu za konačnih 3:3.