Redsi u finišu do slavlja, Lester verni pratilac

Redsi u finišu do slavlja, Lester verni pratilac Izvor: Laurence Griffiths/Getty Images
Sadio Mane, Roberto Firmino i Endru Robertson

Fudbaleri Liverpula pobedili su Kristal Palas na gostovanju u 13. kolu Premijer lige sa 2:1 i time upisali četvrti uzastopni trijumf.

Lideri prvenstva slavili su posle dosta muke na Selhurst parku pogotkom Roberta Firmina u 85. minutu, samo tri minuta posle izjednačujućeg gola Vilfreda Zahe.

Prethodno su Crveni poveli golom Sadija Manea, koji je u 49. od stative zatresao mrežu za osmi gol protiv Palasa.

Bez obzira na terensku inicijativu, Crveni su bez Mohameda Salaha igrali daleko ispod svog nivoa i osim golova imali su tek još jednu pravu šansu preko Firmina.

Palas je bio konkretniji rival i u više navrata zapretio gostima, ali je na gol čekao sve do finiša utakmice.

Zasluge za to idu Vilfredu Zahi, koji je posle dobre akcije pogodio dalji ugao za svoj prvi gol u sezoni.

To, ipak, nije bilo dovoljno za bod pošto se nekoliko trenutaka kasnije Firmino najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i doneo Redsima velika tri boda.

Orlovi su i u prvom poluvremenu zatresli mrežu Redsa preko Džejmsa Tomkinsa, međutim, taj gol je poništen posle signalizacije VAR zbog prekršaja.

Liverpul sad ima 37 bodova i ubedljivo je prvi. Kristal Palas zauzima 14. mesto sa 15.

Lester je nastavio sa odličnim partijama i trijumfom nad Brajtonom na strani (2:0) upisao petu uzastopnu pobedu.

Lisice su do slavlja stigli u drugom delu meča.

Najpre je Ajose Peres u 64. minutu doneo gosstima vođstvo, da bi u 82. Džejmi Vardi iz penala postavio konačan rezultat.

Tim Brendana Rodžersa nastavlja poteru za vodećim Liverpulom i sa 29 bodova ostaje drugi na tabeli.

Brajton je 12. sa 15 poena.

Arsenal je na svom terenu osvojio bod protiv Sautemptona, golom Aleksandra Lakazeta u 90+6. minutu - 2:2.

Tobdžije, međutim, ne mogu da budu zadovoljne takvim ishodom, jer nisu uspele da savladaju tim iz zone ispadanja. Sad ne znaju za pobedu u ligi u pet uzastopnih mečeva i pitanje je kako će se to odraziti na status menadžera Unaija Emerija.

Duel na Emirejtsu otvoren je golom Denija Ingsa u osmom minutu, na dodavanje Rajana Bertrana, da bi samo 10 minuta kasnije Aleksandar Lakazet poravnao.

Ubrzo je šansu imao i Pjer-Emerik Obamejang, ali je rezultat ostao nepromenjen sve do 71. minuta.

Tad je Kiran Tirni faulirao rivala u šesnaestercu, sudija Etvel pokazao na penal, a gol iz popravnog postigao je Džejms Vord-Prauz.

Delovalo je da će Arsenal upisati poraz, ali je u poslednjim trenucima Lakazet je iskoristio asistenciju Martinelija i postavio konačan rezultat.

Tim iz severnog Londona sedmi je na tabeli sa 18 bodova, dok je Sautempton 19. sa devet.

Vulvsi su savladali Bornmut kao gosti sa 2:1. Strelci za Vukove bili su Mutinjo u 21. i Himenes u 31, a jedini gol za Trešnjice dao je Kuk u 59.

Domaći su meč završili sa desetoricom zbog isključenja Frensisa u 37.

Norič je golovima Kantvela u 54. i Srbenija u 90+2. pobedio Everton na strani sa 2:0 i upisao trijumf posle sedam mečeva.

Sjajan učinak gostujućih ekipa krunisao je Burnli, koji je bio ubedljiv protiv Votforda sa 3:0. Vud u 53, Barns iz penala u 82. i Tarkovski u 88. pogađali su mrežu poslednjeplasiranih Stršljenova.