Samo remi za Orlove, nova šansa u baražu

Samo remi za Orlove, nova šansa u baražu Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Ukrajinom 2:2 u poslednjem meču kvalifikacija za EURO 2020. To nije bilo dovoljno Orlovima za direktan plasman, naročito uz činjenicu da je u drugom meču te grupe Portugal savladao Luksembrug sa 2:0.

Orlovi su u ovom meču imali minimalne šanse da se direktno domognu kontinentalnog šampionata.

Za to im je bila potrebna pobeda nad Ukrajincima, koji su kao lideri grupe B već osigurali plasman, i da Portugalija ne trijumfuje nad Luksemburgom.

Tim Ljubiše Tumbakovića će tako svoju šansu potražiti u baražu.

Iako je Srbija imala 2:1 do poslednjih sekundi utakmice, Besedin je u nadoknadi pogodio za izjednačenje.

Orlovi su poveli već u devetom minutu, golom Dušana Tadića iz penala.

Izjednačenje Ukrajincima doneo je Jaremčuk u 33.minutu, koji je iskoristio asistenciju Cigankova. Timeje nastavljen "trend" srpske reprezentacije da u svakom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine primi gol.

Za novo vođstvo Srbije precizan je bio Aleksandar Mitrović, koga je sjajno uposlio Tadić u 56. minutu. Napadač Fulama je tako postigao 34. gol u nacionalnom dresu.

Iako ni potencijalna pobeda Orlovima ne bi donela plasman na šampionat Starog kontinenta, nije uspeo tim Ljubiše Tumbakovića da trijumfom završi kvalifikacije.

U trećem minutu sudijske nadoknade Besedin je pogodio za konačnih 2:2, a u asistente se upisao Jarmolenko.

U drugom meču grupe B Portugal je savladao Luksemburg sa 2:0 u gostima.

Silva je fenomenalnom asistencijom proigrao Fernandeša u 39. minutu za vođstvo Portugalaca.

Tačku na pobedu Portugala stavio je Kristijano Ronaldo golom u 86. minutu, svojim 99. pogotkom u dresu reprezentacije.

SASTAVI:

Srbija (4-2-3-1): Rajković - Milenković, Nik. Maksimović, Kolarov, Rodić - Gudelj, Nem. Maksimović - Tadić, Lajić, Radonjić - Mitrović

Ukrajina (4-3-3): Pjatov - Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mukolenko - Sidorčuk - Cigankov, Kovalenko, Malinovski, Jarmolenko - Jaremčuk

Tok utakmice pratite uživo uz NAŠ SAJT.

Prvu priliku da donese vođstvo Srbiji nije iskristio Nemanja Radonjić u sedmom minutu, ali je nakon odbrane ukrajinskog gomana Mikola Matvijenko igrao rukom u šesnaesterscu.

Dušan Tadić je preuzeo odgovornost i namestio loptu na belu tačku, a zatim i sigurnim udarcem doneo 1:0 Orlovima.

U 13. minutu je Srbija mogla do 2:0, ali je Aleksandar Mitrović posle sjajne šanse poslao loptu pored gola.

Ni Ukrajina se nije predavala, a do prve šanse na stadionu "Rajko Mitić" Ukrajinci su stigli u 20. minutu, preko Andreja Jarmolenka, koji je pogodio stativu, a lopta se odbila pravo u ruke golmana Rajkovića.

Pet minuta kasnije Ljajić i Radonjić su mogli do povećana prednosti, ali su odličnom odbranom Ukrajinaca oba udarca izblokirana.

Nakon kornera i gužve u šesnaestercu, dobro je skočio Nikola Maksimović, ali Mitrović nije mogao da se snađe ispred gola protivnika.

Na duelu između Luksemburga i Portugala, koji takođe odlučuje o sudbini Orlova nije bilo mnogo šansi. Do prve je stigao Luksemburg već u šestom minutu preko Devila, ali nisu mogli do realizacije šanse.

Rodriges je posle kornera u 25. minutu pokušao glavom, ali je lopta završila iza gola.

Ni na stadionu "Rajko Mitić" nije ništa manje zanimljivo. Radonjić je u 27. minutu posle sjajnog prodora ponovo pripretio ekipi Andreja Ševčenka.

U 32. minutu Jaremčuk se posle sjajne akcije našao sam ispred Rajkovića i bez mnogo problema je glavom zatresao mrežu Srbije.

Time se nastavio trend Orlova da u svakoj utakmici kvalifikacija prime gol.

Iako su Luksemburžani imali nekoliko izglednih šansi da stignu do vođstva protiv Portugala, ekipa Fernanda Santosa je sjajnim pogotkom Fernandesa stigla do prednosti u 39. minutu.

Ukrajinci su u završnici prvog poluvremena ponovo pripretili Orlovima preko Jaremčuka, ali je Predrag Rajković odlično reagovao.

Zapretili su Ukrajinci početkom drugog dela meča. Ipak, odbranio je Rajković, posle čega je usledila akcija Srbije.

Tadić uputio izvanredan centaršut, a Mitrović je odlično reagovao i postigao 34. gol u reprezentaciji.

Ni nakon novog vođstva Srbije, Ukrajina se nije predavala, a šansi je i posle 2:1 bilo na obe strane, uz nešto slabiji intenzitet u odnosu na prvo poluvreme.

U 72. minutu Tadić je sjajno proigrao Mitrovića koji je šutirao po desnoj strani, ali je golman gostiju pravovremeno reagovao.

U nastavku drugog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, niti izglednih šansi na obe strane.