Italija ubedljiva u Zenici, zvižduci Robiju i Zmajevima

Italija ubedljiva u Zenici, zvižduci Robiju i Zmajevima Izvor: Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images
Robert Prosinečki

Reprezentacija Italije ubedljivo je u Zenici pobedila selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0 u utakmici 9. kola grupe J kvalifikacija za plasman na Evropskog prvenstvo 2020. godine.

Azuri su još ranije obezbedili mesto na završnom turniru i uz reprezentaciju Belgije jedini su tim koji ima maksimalan učinak, dok je BiH sa 10 bodova ostala na deobi trećeg mesta sa Jermenijom.

Ekipa Roberta Mančinija znalački je koristila sve preopuste u igri selekcije BiH, pogotovo u odbrani, dok su domaći mnogo bolji utisak ostavili u prvom poluvremenu. Tokom drugih 45 minuta publika u Zenici je zvižducima reagovala na izmene Roberta Prosinečkog, dok je Azure pozdravljala aplauzima.

Italijani su poveli u 21. minutu golom Aćerbija posle loše reakcije defanzivaca BiH, a domaći igrači niušta bolje nisu intervenisali ni četvrt časa kasnije kada je Insinje ne toliko jakim, ali preciznim udarcem drugi put matirao Šehića.

Konačan rezultat postavio je napadač Torina Beloti u 53. minutu udarcem sa više od 20 metara.

Italija u ponedeljak u poslednjem kolu dočekuju Jermeniju, dok BiH, koja će kroz baraž Lige nacija pokušati da se domogne mesta na EURO 2020, gostovati Lihtenštajnu.

Pogledajte tabele kvalifikacionih grupa.