Jevtović spasao šampiona: Zvezdi bod u Ivanjici

Jevtović spasao šampiona: Zvezdi bod u Ivanjici Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Javorom u Ivanjici u 16. kolu Superlige Srbije rezultatom 1:1, zahvaljujući golu Milana Jevtovića u 87. minutu.

Javor je prikazao odličnu igru protiv aktuelnog šampiona i poveo pogotkom Nikole Petkovića u 25. minutu, ali su crveno-beli uspeli da izbegnu drugi poraz u sezoni zahvaljujući rezervisti Jevtoviću.

Na kraju je ekipa Vladana Milojevića mogla i do tri boda, međutim, odličnu šansu u nadoknadi vremena propustio El Fardu Ben.

Golman Lazović zaustavio je njegov udarac i, uz još nekoliko sjajnih intervencija tokom duela, izrastao u heroja domaćih.

Beograđani su prekinuli niz od devet uzastopnih trijumfa nad Javorom, od čega u prethodnih pet mečeva nisu primili ni gol.

Ivanjičani su bolje otvorili meč i već u šestom minutu ozbiljno zapretili preko Petkovića, ali je ubrzo Zvezda uspostavila kontrolu i imala tri ozbiljne šanse.

Ipak, Simić u 12. i Rodić i Ivanić u istom napadu pet minuta kasnije nisu uspeli da savladaju golmana Lazovića.

Kazna je stigla vrlo brzo - Mrkaić je uposlio Petkovića, a napadač Javora sa pet metara poslao loptu u mrežu.

Do poluvremena su Ben i Boaći propuštali prilike za goste, da bi na drugoj strani snažan udarac Mrkaića zaustavio je Borjan.

Od starta drugog dela, Beograđani su svim silama krenuli ka golu Javora, koji je organizovano branio i šanse vrebao iz kontra-napada.

U poslednjih petnaestak minuta usledila je potpuna invazija crveno-belih, započeta poništenim golom Boaćija zbog ofsajda.

Na kraju se takva igra isplatila ekipi Vladana Milojevića, pošto je rezervista Jevtović uspeo da probije čvrstu odbranu domaćih i na asistenciju Boaćija doneo bod srpskom šampionu.

Zvezda uprkos remiju ostaje lider sa 40 bodova, sedam više od drugoplasirane Vojvodine i trećeplasiranog Čukaričkog.

Javor je na 10. poziciji sa 20 poena.

TSC i Voždovac remizirali su u Bačkoj Topoli - 2:2. Domaći su poveli preko Milićevića u drugom minutu, a Lasickas je poravnao u petom.

Uprkos promašenom penalu Lukića u 11, domaći su uspeli da steknu novu prednost - u 60. minutu precizan je bio Silađi.

Bod Zmajevima doneo je Nikolić u 76. iz penala.

TSC je peti na tabeli sa 29 bodova, dok su Voždovčani šesti sa 26.