Brendanove Lisice ne staju: Da li će Emeri "preživeti"?

Fudbaleri Lestera pobedili su Arsenal na svom terenu u 12. kolu Premijer lige rezultatom 2:0 i upisali četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva.

Džejms Medison, Džejmi Vardi Izvor: Michael Regan, Getty Images
Džejms Medison, Džejmi Vardi

Lisice su nastavile da igraju u sjajnoj formi, sad su druge na tabeli sa 26 bodova, koliko ima i trećeplasirani Čelsi, uz poen i meč više od četvrtog Mančester Sitija.

Sa druge strane, Tobdžije ne uspevaju da izađu iz krize. U poslednjih pet mečeva imaju samo jedan trijumf i zauzimaju šesto mesto sa 17 bodova.

Za njih već u ovom trenutku plasman u top 4 i Ligu šampiona predstavljaju izuzetno tešku misiju.

Biće zanimljivo videti kako će se ovaj poraz reflektovati na status menadžera Unaija Emerija, pošto je prethodnih dana bilo priče o njegovoj smeni.

Posle ne tako sadržajnog prvog poluvremena, meč na King Pauer stadionu je bio znatno zanimljiviji u drugih 45 minuta i tom periodu domaći su u potpunosti dominirali.

Prečka koju je u 50. minutu pogodio Vilfred Ndidi bila je najava onoga što će uslediti u nastavku.

Igrao se 68. minut, kad je tim Brendana Rodžersa prikazao izvanrednu akciju po desnoj strani.

Tilemans je proigrao Barnsa, ovaj mu vratio loptu petom, usledio je pas do Vardija za rutinsku egzekuciju sa 11 metara.

Sjajnom Englezu to je deveti gol protiv Arsenala u isto toliko mečeva kao starter. On je sad prvi strelac lige sa 11 pogodaka.

Svega sedam minuta kasnije pitanje pobednika je rešeno. Vardi je proigrao Medisona, a ovaj kroz noge Beljerina poslao loptu pored nepomičnog Lena.

Kad je o igri Arsenal reč, jedina izgledna prilika stvorena je na startu drugog poluvremena, kad je gol postigao Pjer-Emeriki Obamejanga, ali je on poništen zbog ofsajda.