Spursi jedva do boda: Milimetri i VAR ih spasli

Spursi jedva do boda: Milimetri i VAR ih spasli Izvor: Matthew Lewis/Getty Images
Hjeon Min Son, Džon Lundstram

Fudbaleri Totenhema remizirali su na svom terenu sa Šefild Junajtedom u 12. kolu Premijer lige rezultatom 1:1.

Iako su od 58. minuta i gola Sona imali prednost, Spursi nisu uspeli da upišu trijumf u ligi ni u petom uzastopnom meču, pošto je bod Oštricama doneo Baldok u 78.

Ekipa Maurisija Poćetina može biti zadovoljna konačnim ishodom jer je Šefildu nekoliko minuta pre izjednačenja poništen pogodak.

Mekgoldrik je pogodio mrežu Gazanige, na dodavanje Stivensa, ali je posle pregledavanja VAR sudija Skot odlučio da poništi gol zbog navodne ofsajd pozicije.

Snimak, ipak, ne pokazuje jasno da je odluka ispravna. Milimetri su bili u pitanju...

I znatno ranije su gosti mogli da savladaju Gazanigu, ali je posle udaraca Lundstrama u prvom poluvremenu stativa spasla argentinskog golmana.

Na drugoj strani, Poćetinov tim je i ovoga puta igrao znatno ispod očekivanog nivoa i prikazanim nije zaslužio tri boda.

Totenhem je 11. na tabeli sa 11 bodova, dok je Šefild, koji još ne zna za poraz na strani, na petoj poziciji sa 17.

Burnli je na svom terenu bio ubeljiv protiv Vest Hema slavivši rezultatom 3:0.

Ekipa Šona Dajša je prekinula niz od tri poraza, sve vreme je bila bolji rival i na kraju imala 12 udaraca u okvir gol Čekićara.

Barns je u 11. minutu doveo domaće u vođstvo posle asistencije Tarkovskog, zatim je Vud u 44. povisio na dodavnaje Meknila, da bi konačan rezultat postavio golman gostiju Himenes autogolom.

Burnli je sad deveti na tabeli sa 15 bodova, Vest Hem je upisao četvrti poraz u poslednjih pet mečeva i on je 16. sa 13.

Njukasl je ostvario drugu pobedu zaredom, pošto je kao domaćin slavio nad Bornmutom posle preokreta 2:1.

Trešnjice su povele preko Harija Vilsona u 14. minutu, ali su Jedlin u 42. i Klark u 52. doneli tri boda Svrakama.

Tim Stiva Brusa je 11. na tabeli sa 15 bodova, dok je Bornmut sedmi sa 16.

Everton je slavio na gostovanju Sautemptonu sa 2:1 i naneo Svecima šesti poraz u prethodnih sedam prvenstvenih mečeva.

Strelci za Karamele bili su Dejvis u četvrtom i Rišarlison u 75. minutu, a jedini pogodak za domaće dao je Ings u 50.

Everton je 13. sa 14 poena, Sautempton je 19. sa osam.