Partizan udarila realnost na Old Trafordu - 3:0

Partizan udarila realnost na Old Trafordu - 3:0 Izvor: Alex Livesey/Getty Images

Fudbaleri Partizana poraženi su od Mančester junajteda u četvrtom kolu Lige evrope rezultatom 3:0.

Partizan je sada na trećem mestu na tabeli sa 4 boda, Mančester je učvrstio prvo mesto sa 10 bodova, dok je AZ Alkmar na drugom sa 8.

Šanse za evropsko proleće i dalje postoje, ali ne zavisi sve od Partizana.

Mančester Junajted (4-2-3-1): Romero - Van Bisaka, Megvajer, Roho, Jang - Mektomini, Fred - Grinvud, Mata, Rašford - Marsijal

Partizan (4-2-3-1): Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Asano, Natho, Suma - Sadik

Statistiku možete pratiti na portalu Sport Kluba.

Tok meča

2' Odličan napad Mančester Junajteda, lopta je došla do Marsijala, koji je rutinski savladao Stojkovića. Ali Francuz je bio u ofsajdu.

5' Gol na drugoj strani! Sjajna akcija Sume i Sadika. Jedan igrač domaćih je uklizao, ali se lopta od Sadika odbila u gol. Međutim i centarfor crno-belih bio je u ofsajdu

6' Sjajnu šansu za Mančester Junajted imao je Rašford, ali je šutirao pored gola.

8' Nova šansa za Rašforda. Odličan prodor Mate preko leve strane, uposlio je na tacni mladog napadača, ali je sjajno intervenisao Stojković

22'GOL! Mančester Junajted konačno vodi. Ponovo je prodor načinjen preko leve strane. Rašford je uposlio Grinvuda, koji je sam bio na drugoj stativi i junak iz Humske rutinski je matirao Stojkovića za 1:0.

26' Sjajan prodor Sume, koji je odlučio sam da završava, ali je njegov udarac sa distance završio pored gola.

33' GOL! Domaćin dolazi do drugog gola. Entoni Marsijal uzeo je loptu, naslagao trojicu igrača Partizana i na kraju rutinski savladao Stojkovića za 2:0

34' Mnogo sreće imao je Partizan. Ponovo je Marsijal dobio upotrebljivu loptu od Rašforda, izbio sam pred Stojkovića, ali je šutirao preko gola.

42' Mogao je Mančester Junajted do trećeg gola. Ovog puta je Rašford izbio pred gol Partizana, međutim Stojković je pravovremeno istrčao i skratio ugao reprezentativcu Engleske i odbranio.

Poluvreme. Potpuno zasluženo domaćin ima dva gola prednosti. Ostaje nada u crno-belom taboru da će se još jednom kao tačna ispostaviti ona sintagma da je "2:0 najopasniji rezultat".

50' GOL! Prva ozbiljnija akcija Crvenih đavola u drugom delu krunisana je pogotkom. Ešli Jang je lepo primio dijagonalu i ostavio Rašfordu, koji je zakucao loptu pod prečku Stojkovićevog gola i konačno se upisao u strelce za 3:0

52' Jang odlično izvodi slobodan udarac, ali lopta pogađa samo spoljni deo mreže. Stojković je praktično već bio savladan.

53' Igra Partizana se raspala. Ponovo je Rašford bio najbliži golu, ali je pravovremeno istrčao Stojković i spasao novi gol.

59' Da nije Stojkovića Partizan bi verovatno izvadio bar duplo više lopti iz svoje mreže. Novi dobar slobodnjak izveo je Fred, lepo gađao, ali je golman crno-belih izvadio loptu iz gola.

60' Zoran Tošić ulazi umesto Natha.

69' Stevanović ulazi umesto Asana

85' Ivanović ulazi umesto Sadika