Pobeda Lajpciga, Slavija odolela u Barseloni!

Pobeda Lajpciga, Slavija odolela u Barseloni! Izvor: Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri Barselone i Slavije remizirali su 0:0 na stadionu Kamp Nou u meču 4. kola D grupe Lige šampiona, a u G grupi Lajpcig je savladao Zenit u Sankt Peterburgu sa 2:0.

Barselona je imala 14 šuteva ka golu, od toga šest u okvir gola, ali je izvanredan bio čuvar mreže Kolar. Katalonci su ipak i dalje prvi sa osam bodova, Slavija je poslednja sa dva, a Inter i Borusija Dortmund imaju po četiri.

Već na startu meča mogao je da se dogodi hladan tuš na stadionu Kamp Nou – Ševčik je u kontri centrirao, Lengle nije baš spretno reagovao, ali je Ter Štegen sprečio gol.

Nedugo zatim pokušao je na drugoj strani Semedo, on je bio raspoložen za igru, sredinom poluvremena Mesi je bio neprecizan sa ivice kaznenog prostora, a u 27. minutu Stančiju je u izglednoj situaciji pogodio saigrača u leđa.

Briljirao je golman Ondrej Kolar, odbranio je udarac Roberta, a jednom kad je bio matiran, VAR je pritekao u pomoć, pa je u 57. minutu gol Barse poništen jer je Mesi bio u ofsajdu pre dodavanja za Vidala.

Imao je Kolar mnogo odličnih odbrana, a najsjajnije je zablistao u 77. minutu kada je odbranio udarac Mesiju iz neposredne blizine. Prethodilo je lepo dodavanje Fatija. Ispostavilo se da je to bila poslednja velika šansa, Slavija je odolela i uzela bod.

U Sankt Peterburgu, Zenit je igrao izrazito defanzivno, jedinu priliku u prvom delu igre imali su preko Dzjube, a na drugoj strani je Lajpcigu poništen gol posle konsultacije sa VAR tehnologijom – utvrđeno je da je Halštenberg pre gola igrao rukom.

Bili su bolji gosti, ali nisu uspevali da probiju bedem tima iz Sankt Peterburga sve do nadoknade vremena u prvom poluvremenu – tada je Sabicer pogodio živi zid iz slobodnog udarca, ali je potom 27-godišnji Dijego Deme prihvatio loptu i izuzetno precizno šutirao sa oko 25 metara.

Mogli su domaći do izjednačenja u 61. minutu, ali je Sardar Azmoun promašio veliku priliku, u situaciji jedan na jedan šutirao je pravo u golmana Gulasija. Kazna je stigla već dva minuta kasnije, Forsberg je poslao idealnu loptu u prostor, a Sabicer je obišao golmana i duplirao vođstvo.

Domaći su imali nekoliko šansi da se vrate u igru, nisu ih iskoristili, pa sada imaju četiri boda iz četiri utakmice. Lajpcig je prvi sa devet, a od 21 igraju Lion (4 boda) i Benfika (3).