Konačno prvenac Jovića u petardi Reala

Konačno prvenac Jovića u petardi Reala Izvor: Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport
Luka Jović

Madridski Real odgovorio je Barseloni na pravi način, pošto je ubedljivo savladao Leganes 5:0, a jedan od golova postigao je reprezentativac Srbije Luka Jović.

Seriju golova na Bernabeu otvorio je Rodrigo već u sedmom minutu. Samo minut kasnije Toni Kros je duplirao prednost. U 24. minutu dosuđen je penal za Madriđane. U prvom pokušaju udarac Serhija Ramosa odbranio je Sorijano, ali je penal ponovljen jer se pomerio pre vremena sa gol linije. U drugom pokušaju Ramos je precizan i Real je na odmor otišao sa tri gola prednosti.

Na 4:0 povisio je Benzema, ponovo iz penala u 69. minutu. Potom je ušao u igru Luka Jović. Srbin je još jurio prvenac, a do njega je došao u 72. minutu. Međutim, on je poništen zbog ofsajda, ali naknadni snimak pokazao je da je samo Jovićeva ruka bila ispred poslednjeg igrača odbrane, ali kako ruka nije deo kojim sme da se postigne gol, po pravilima to nije ofsajd. Ipak, nepravda je ispravljena u prvom minutu nadoknade, kada je skočio glavom i iskoristio odličan centaršut Karvahala i postavio konačnih 5:0.

Real je sada drugi sa 21 bodom, jednim manje od Barselone. Leganes je poslednji sa pet bodova. Betis je golom Fekira u nadoknadi vremena savladao Seltu 2:1.