Sudija častio Crvene đavole u Humskoj - 0:1

Sudija častio Crvene đavole u Humskoj - 0:1 Izvor: Getty Image/ EuroFootball

Fudbaleri Partizana poraženi su u trećem kolu grupe L Lige Evrope minimalnim rezultatom od Mančester Junajteda.

Savo Milošević i Ole Gunar Solšer Izvor: Getty Images/Srđan Stevanović
Savo Milošević i Ole Gunar Solšer

Odlučujući trenutak dogodio se u 43. minutu, kada je španski sudija Fernandes pokazao na belu tačku, posle jednog duela Nemanje Miletića i mladog Vilijamsa. Marsijal je bio precizan sa 11 metara, ali utisak je da Španac nije morao da dosudi kazneni udarac.

Ipak, sudija Fernandes je postao centralna figura meča kada je u 67. minutu propustio da pokaže na belu tačku, ali za Partizan. Posle skoka Nemanje Miletića pri šutu na gol rukom je u skoku igrao Vilijams, što je trebalo da bude penal. Međutim, Španac je umesto toga desnog beku crno-belih pokazao žuti karton zbog prigovora.

Partizan je bio mnogo bolji rival, imao nekoliko odličnih šansi, ali nije imao sreću da postigne gol. Na kraju ni rezultat iz Holandije nije išao na ruku crno-belima, pošto je AZ Alkmar slavio ubedljivih 5:0 protiv Astane i pretekao beogradski tim na tabeli Grupe L. Mančester Junajted je prvi sa sedam bodova, Alkmar ima pet, Partizan četiri, a Astana je bez bodova. U narednom kolu 7. novembra sastaju se isti protivnici, ali u Mančesteru i Nur Sultanu.

Pogledajte REZULTATE i TABELE Lige Evrope.

Duel iz Humske uživo pratite na sajtu Sport Kluba.

FK Partizan Izvor: Maja Todić

Meč uživo:

Fudbaleri Junajteda su izašli na zagrevanja i 'pozdravljeni' su salvom zvižduka.

4' Prva opasna situacija i to pred golom gostiju. Umar Sadik je izbačen u prazan prostor, ali je Romero stigao pre njega do lopte i izbacio u aut

7' Novu veliku šansu imao je Sadik. Posle centaršuta sa desne strane bio je najviši u skoku, ali sa ne baš najbolje pozicije šutirao je preko gola.

10' Partizan dominira. Odličnu polukontru istrčao je Asano, ali nije bio precizan u završnici. Uputio je nešto između šuta i centaršuta.

15' Prvu veliku priliku imao je i Mančester Junajted. Sjajan centaršut Mate iz slobodnog udarca, najviši u skoku Skot Mektomini, ali mladi veznjak iz povoljne pozicije pogodio samo spoljni deo mreže.

34' Posle nešto "mirnijeg" toka i uglavnom grešaka na sredini terena, ponovo je Partizan zapretio. Posle kornera lopta je došla do Zdjelara na ivici šesnaesterca, ali neprecizno pored gola.

35' Nova pretnja, ovog puta od bivšeg igrača Junajteda. Posle odličnog pritiska, Sadik je lepo uposlio Tošića, koji je nezgodno šutirao iskosa sa desne strane, ali tik pored gola.

37' Ponovo su zanemeli navijači u Humskoj. Posle neuspešnog raščišćavanja fudbalera Partizana, Van Bisaka je oduzeo loptu, uposlio Džesija Lingarda, koji je sa 18 metara plasirao precizno loptu, ali je pogodila stativu.

40' Velika šansa za Partizan! Sjajno se namestio Umar Sadik i sa ivice šesnaesterca prelepo šutirao, savladao Romera, ali je pogodio i on stativu. Ostaje 0:0.

41' Partizan oduzima loptu na sredini terena, nova paklena kontra, ali Asano šutira pored gola.

43' GOL! Mladi Vilijams prošao je po levoj strani, praktično pretrčao Miletića, koji je po mišljenju sudije napravio prekršaj u šesnaestercu i dosuđen je penal. Precizan je bio Marsija za vođstvo Crvenih đavola.

Poluvreme. Iako je Partizan bio bolji rival, velika greška Miletića omogućila je Marsijalu da sa penala dovede goste u vođstvo i sa minimalnim kapitalom ode na veliki odmor. U Hagu AZ Alkmar vodi protiv Astane 2:0

47' Prva šansa za Partizan. Slobodan udarac sa oko 18 metara, Natho šutirao po zemlji u golmanov ugao, ali tik pored stative je otišla lopta.

48' Lepa solo akcija Sume, koji je pao posle duela u šesnaestercu, ali sudija Fernandes nije dosudio penal.

52' Sjajna šansa za Partizan. Suma je promešao dva igrača gostiju, imao izglednu poziciju sa ivice šesnaesterca, ali je šutirao pravo u golmana Romera.

60' Dvostruka izmena u redovima Mančester Junajteda. Izlaze Van Bisaka i Marsijala ulaze Danijel Džejms i Markus Rašford.

67' Dve sporne situacije u šesnaestercu Mančester Junajteda. Igrača Partizana reklamirali su dva igranja rukom. Prvo posle šuta Natha, a drugo posle šuta Miletića u skoku. Kod tog detalja evidentno je bilo igranje rukom mladog Vilijamsa, ali sudija Ferandes nije dosudio najstrožu kaznu, već je podelio žute kartone Nathu i Miletiću zbog prigovora.

74' Suma odlično proigrava Sadika, koji iz prve šutira sa distance, ali pored gola.

75' Šansu dobija mladi Filip Stevanović, koji ulazi umesto indisponiranog Zorana Tošića.

83' Asano imao novu veliku priliku. Šutirao je glavom posle kornera, ali je refleksno intervenisao Romero i ostaje vođstvo Junajteda.

84' Suma izlazi ulazi Lazar Pavlović.

86' Nastavlja Partizan da bombarduje gol gostiju. Natho je šutirao sa distance tik iznad prečke.