Majorka srušila Real uz samo jedan šut u okvir gola

Majorka srušila Real uz samo jedan šut u okvir gola Izvor: Alex Caparros, Getty Images Sport

Fudbaleri Real Madrida poraženi su u meču devetog kola La lige na gostovanju Majorki rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Žunior u sedmom minutu susreta, kada mu je asistent bio Febas.

Žunior je zatresao mrežu Reala i u 15. minutu, ali je pomoćni sudija pokazao da je bio ofsajd i gol je poništen.

Madriđani su u 74. minutu ostali sa igračem manje pošto je zbog oštrog starta Odriozola dobio drugi žuti karton.

Slabo je igrao tim Zinedina Zidnana i praktično je imao samo jednu priliku kada je Karim Benzema u prvom poluvremenu pogodio prečku.

Vinisijus je u nekoliko navrata pokušavao, ali jalovo. Drugo poluvreme bilo je i slabije, a Majorka je pametno odreagovala i u situaciji sa igčem više nije podlegla želji da napadne već je dodatno zatvorila prilaze svom golu i upisala prvu pobedu protiv Reala u ligaškom meču u poslednjih 15 godina.

Luka Jović bio je starter u ovom meču, ali nije se posebno istakao na terenu. Zamenjen je u 66. minutu, ali ni Valverde koji je umesto njega ušao nije pomogao Realu u ovom meču.

Real je drugi na tabeli sa 18 bodova, dok je Majorka na 14. poziciji sa 10 bodova.