Azuri dominantni: 7/7 i plasman na EURO 2020.

Azuri dominantni: 7/7 i plasman na EURO 2020. Izvor: Claudio Villa/Getty Images
Fudbaleri Italije

Pobedom nad Grčkom na svom terenu rezultatom 2:0, fudbaleri Italije obezbedili su plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine tri kola pre kraja kvalifikacija.

Azuri posle sedam mečeva imaju isto toliko trijumfa i sa 21 bodom zauzimaju lidersko mesto grupe J, dok su Grci peti sa pet.

Finska je u grupi J druga sa 12 poena, a Jermenija je, posle remija sa Lihtenštajnom 1:1 na trećoj poziciji, uz 10.

Isti broj bodova ima i Bosna i Hercegovina i ona zauzima četvrto mesto.

Ekipa Roberta Mančinija do slavlja u Rimu stigla je u drugom poluvremenu. Najpre je Žoržinjo doveo domaće u vođstvo iz penala u 63, da bi Bernardeski u 78. postavio konačan rezultat.

Inače, Italijani su u ovoj utakmici prvi put posle 65 godina igrali u zelenim dresovima.

Španija je u nadoknadi vremena ostala bez trijumfa u Norveškoj - 1:1.

Furija je golom Saula iz 47. minuta vodila, ali je Džošua King u 90+4. iz penala doneo bod Skandinavcima.

Španci su na taj način pokvarili stoprocentan niz, ali ipak zauzimaju lidersko mesto grupe F sa 19 bodova iz sedam utakmica. Norvežani su četvrti sa 10 poena.

Duel na severu Evrope obeležio je i Serhio Ramos, koji je postao igrač sa najviše utakmica za špansku selekciju - 168.

Druga u grupi F je selekcija Švedske sa 14 poena, posle trijumfa nad Maltom na strani 4:0.

Danielson u 11, Larson iz penala u 58 i 71. i Agiusa autogolom u 66. pogađali su mrežu Maltežana.