Milner u 90+5. iz penala oborio Lisice na Enfildu

Milner u 90+5. iz penala oborio Lisice na Enfildu Izvor: Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Liverpula pobedili su Lester na Enfildu u osmom kolu Premijer lige rezultatom 2:1, zahvaljujući pogotku Džejmsa Milnera iz penala u 90+5. minutu.

U jednom od poslednjih napada, Sadio Mane je iskoristio grešku odbrane Lestera i golmana Šmajhela i došao do lopte u petercu, gde ga je oborio Olbrajton.

Sudija Kris Kavano je odmah pokazao na belu tačku, a potom je potvrdu dobio iz VAR sobe.

Može se reći i da su Crveni zasluženo došli do trijumfa, pošto su od prvog minuta bili bolji rival i stvorili veliki broj prilika, dok je Lester iz prvog šuta u okvir gola, a ukupno drugog na meču, u 80. minutu došao do pogotka.

Liverpul je do vođstva stigao u 40. minutu preko Sadija Manea, koji je na 100. meču za Redse postigao 50. pogodak.

Milner je oduzeo loptu na svojoj polovini i fantastičnim pasom iza leđa odbrane gostiju spojio Senegalca sa golom.

Nastavio je domaći sastav sa napadima i u drugom poluvremenu, ali je nekoliko dobrih prilika propustio, pa je kazna stigla.

Džejms Medison je prihvatio loptu ispred šesnaesterca, šutirao snažno i poslao loptu ispod ruke Adrijana.

Koji minut kasnije Virdžil van Dajk je glavom poslao loptu malo iznad prečke i do samog finiša delovalo je da će Liverpul prekinuti pobedonodni niz.

Ipak, borbenost Manea, nesmotrena reakcija Olbrajtona, i smirenost Milnera doneli su Klopovoj ekipi važan trijumf.

Šampion Evrope je tim trijumfom sačuvao stoprocentan učinak u prvenstvu i sad je lider sa 24 boda, osam više od drugoplasiranog Mančester Sitija, koji ima i meč manje.

Lester ostaje treći sa 14 poena.

U duelu prošlosezonskih drugoligaša, Aston Vila je demolirala Norič na gostovanju rezultatom 5:0.

Ekipa iz Birmingema dominirala je svih 90 minuta na Kerou roudu, a trijumf je mogao da bude i ubedljiviji da je Vesli iskorstio jedanaesterac u 38. minutu.

Bez obzira na to, brazilski napadač je sa dva gola i asistnecijom jedan od najzaslužnijih za ubedljivu pobedu.

Vesli je mrežu Kanarinaca pogađao u 14. i 30. minutu, da bi u drugom poluvremenu precizni bili i Griliš u 49, Hurihejn u 61. i Luiz u 83. minutu.

Počasni gol za Norič dao je Drmić u 88. minutu, posle velike greške odbrane Aston Vile i golmana Hitona.

Burnli je kao domaćin bio bolji od Evertona 1:0.

Trijumf ekipi Šona Dajša doneo je Džef Hendrik u 72. minutu, a takvom ishodu doprineo je i defanzivac Evertona Šejmus Kolmen, koji je u 56. dobio drugi žuti karton.

Duel Votforda i Šefild Junajteda završen je bez golova.