Partizan dominirao protiv Astane, na kraju "samo" 2:1

Partizan dominirao protiv Astane, na kraju "samo" 2:1 Izvor: FK Partizan

Partizan je slavio 2:1 protiv Astane u drugom kolu Lige Evrope u okviru grupe L.

Utakmicu je Partizan počeo u veoma ofanzivnom satavu sa Sumom, Nathom, Asanom, Tošićem i Sadikom. U prvih pola sata nije bilo ozbiljnijih prilika, a u 29. minutu je posle jednog rikošeta dobru reakciju imao Umar Sadik. Do poluvremena nije bilo ozibljnijih prilika.

U drugom delu meča Astana je bila još ofanzivnija što je ostavljalo mnogo prostora za Partizanove kontre. Tako su crno-beli pravili odlične šanse koje su propustili Suma i Tošić. U 73. minutu je Partizan opet krenuo u kontru, Natho je ostavio loptu Sadiku koji je raketom sa 16 metara matirao golmana Erića.

Mogao je Partizan i do 3:0, jednom je gol poništen Sadiku zbog čistog ofsajda, a sjajnu šansu je imao Natho.

U samom kraju je Partizan morao da se brani jer je pogodak iz velike udaljenosti postigao Runar Sigurjonson. Lopta je prevarila Stojkovića i tako je Astana smanjila na 2:1. Do kraja meča nije bilo prilika.

Što se tiče startnih postava, Savo Milošević je rešio da igra sa veoma ofanzivnom ekipom. U sastavu će biti i Bibras Natho i Sejduba Suma što se nije često do sada dešavalo ove sezone, a u postavi će biti Takuma Asano dok je najistureniji Umar Sadik.

U postavi Astane će biti i Antonio Rukavina i golman Nenad Erić dok je u odbrambenoj liniji crnogorski fudbaler i bivši član Partizana Žarko Tomašević.

U prvih deset minuta nema ozbiljnijih prilika, a treba pomenuti povredu crnogorskog štopera Žarka Tomaševića. Umesto njega je od 15. minuta na terenu Sergej Postnikov koji je inače redovno u startnoj postavi.

21. minut - Napad Partizana je išao po levoj strani, a iz velike udaljenosti je probao bek Urošević. Golman Astane Erić je odbranio šut pa su crno-beli imali korner. Posle njega je Sadik Umar šutirao van okvira gola.

27. minut - posle jedne akcije Astane šutirao je Bezebekov iz velike udaljenosti, a Vladimir Stojković nije imao teži posao da zaustavi prvi šut domaćih u okvir gola.

29. minut - GOOOL! Partizan je imao korner posle kog je bio najpre blokiran šut jednog igrača crno-belih, ali se lopta odbila do Sadika koji je ostao potpuno sam ispred golmana Erića. Nigerijac je bio siguran u realizaciji, bio je u dozvoljenoj poziciji i Partizan vodi 1:0.

37. minut - Astana je bila pred Partizanovim kaznenim prostorom, a Šonko je probao iz velike udaljenosti. Bio je na dvadesetak metara iskosa i šutirao je pored Stojkovićevog gola.

38. minut - Partizan je krenuo u kontru jer su igrači kazahstanskog tima ostavili dosta prostora. Ipak Asano, Sadik i Suma nisu uspeli najbolje da se snađu. Takuma Asano je šutirao sa dvadesetak metara ali preko gola.

Do kraja poluvremena nije bilo prilika, ali je utisak da je Partizan imao mogućnost da iz kontre ugrozi Astanu. Jednu takvu je povukao Umar Sadik ali se spetljao kada je ušao u kazneni prostor.

Drugo poluvreme počinje izmenom kod Astane. Umesto Hiznjičenka je ušao napadač Roman Murtazajev.

47. minut - Partizan je imao veliku šansu posle kontre koju je vukao Zoran Tošić. On je dao loptu Sejdubi Sumi koji je iskosa sa leve strane šutirao pored gola Erića.

Seydouba Soumah Izvor: FK Partizan

55. minut - Bezebekov je još jednom probao iz velike udaljenosti. Imao je igrač kazahstanske ekipe prostor da sa leve strane proba desnom nogom ali je lopta prohujala pored Stojkovićevog gola.

56. minut - Partizna je lako mogao do prednosti od 2:0. Opet su crno-beli krenuli u kontru posle greške Astaninih vezista, Sadik je dodao do Tošića koji je bio jedan na jedan sa golmanom Erićem iskosa sa desne strane. Šut Zorana Tošića je nogom odbranio golman Astane.

61. minut - Crno-beli su došli do gola koji je opravdano poništen zbog ofsajda. Opet je Partizan koristio višak na polju protivnika u kontri, a Tošić je asistirao Umaru Sadiku koji je bio u veidentnom ofsajdu.

66. minut - Savo Milošević pravi prvu izmenu. Umesto Sejdube Sume u igri je Aleksandar Šćekić, a ovako će Partizan biti za nijansu defanzivniji.

73. minut - GOOOL! Još jednom je Partizan imao napad a da je ispred sebe imao tek nekoliko igrača Astane. Natho je odlično ostavio loptu Umaru Sadiku koji je sa 16 metara neodbranjivo šutirao i postigao drugi gol na meču.

Fk Partizan, Umar sadiq Izvor: FK Partizan

75. minut - Partizan je došao do vođstva 3:0, ali je Sadikov gol bio iz čistog ofsajda. Ostalo je nejasno kako je švedska sudijska trojka najpre priznala gol, a potom ga poništila. Odmah posle je zamenjen Zoran Tošić, a ušao je Lazar Marković.

79. minut - Obe ekipe prave treću izmenu. U Astani je ušao Janga pa kazahstanski predstavnik igra sa tri špica, dok je Takuma Asano ustupio svoje mesto Rajku Brežančiću.

81. minut - Još jednu kontru je imao Partizan, Sadiku je odličnu loptu poslao Lazar Marković ali je Nigerijac pogodio Erića.

82. minut - Astana je imala najbolju priliku jer je centrirao Šomko, a do lopte je stigao Stojković pre Jange pa nije bilo veće opasnosti.

83. minut - Opet je Erić odbranio zicer Partizanu. Ovoga puta je Natho bio u idealnoj prilici, naravno posle kontre, ali je golman Astane bio na visini zadatka.

85. minut - Gol za Astanu! Na 2:1 je smanjio Runar Sigurjonson odličnim šutem iz velike udaljenosti. Lopta je imala čudnu putanju koja je prevarila Vladimira Stojkovića.