Salah rešio ludilo na Enfildu, Barsa "okrenula" Inter

Šampion Evrope Liverpul upisao je prvu pobedu u novoj sezoni Lige šampiona, pošto je u drugom kolu grupe E savladao Salcburg kod kuće u izuzetno uzbudljivom duelu sa 4:3. Barselona je u deriju grupe F na Kamp Nou posle preokreta dobila Inter 2:1 i, takođe, stigla do premijernog trijumfa.

Sadio Mane, Mohamed Salah, Roberto Firmino Izvor: Clive Brunskill Getty Images
Sadio Mane, Mohamed Salah, Roberto Firmino

Crveni su posle nešto više od pola sata igre stekli ubedljivih 3:0 i tad se činilo da je pitanje pobednika rešeno.

Bikovi se, međutim, nisu predavali i u nastavku su uspeli da izjednače, pre nego što je Mohamed Salah drugim pogotkom na utakmici doneo pobedu domaćima.

Goste je "otvorio" bivši igrač Salcburga Sadio Mane u devetom minutu, posle sjajnog duplog pasa sa Robertom Firminom na ivici šesnaesterca, da bi u 25. Endi Robertson povisio rezultat.

Levi bek je iz zadnje linije otpočeo akciju, potom nastavio kretnju i utrčao u šesnaesterac, gde je iskoristio pravovremenu povratnu Trenta Aleksander-Arnolda.

Posle pogotka Mohameda Salaha, koji je pokupio odbijenu loptu u 36. minutu, bilo je velikih 3:0 za Liverpul, a onda je usledio veliki povratak Austrijanaca.

Korejac Hvang He Čan je u 39. minutu sjajnim "lažnjakom" prevario Virdžila van Dajka i pogodio dalji ugao, da bi dramu u meč uneo Takeši Minamino volej udarcem sa desetak metara u 56. Ovoga puta, Hvang se našao u ulozi asistenta.

Na 3:3 poravnao je 19-godišnji Norvežanin Erling Braut Haland u 60. minutu i to pošto je svega tri minuta ranije ušao u igru. Supertalentovani napadač iskoristio je smušenost u odbrani domaćih i ubačenu loptu Minamina i sa peterca pogodio mrežu za četvrti gol u dva kola elite.

Nalet gostiju prekinut je devet minuta kasnije novim golom Salaha, koji je krunisao još jednu sjajnu asistenciju Firmina i doneo Redsima slavlje.

Obe ekipe sad imaju po tri boda i zauzimaju drugo i treće mesto u grupi. Lider Napoli ima 4, a poslednji Genk 1.

Derbi grupe F između Barselone i Intera pripao je Kataloncima posle preokreta, zahvaljujući Luisu Suaresu, sa 2:1.

Neroazuri su poveli u trećem minutu preko Lautara Martinesa. Argentinac je iskoristio pas Aleksisa Sančesa, došao do lopte pre Klemona Lenglea i postigao prvenac u elitnom takmičenju.

U nastavku je Barsa uspostavila dominaciju, imala znatno veći posed lopte, ali je prvu konkretniju priliku uspela da iskreira tek u 58. minutu kad je došla do izjednačenja.

Rezervista Arturo Vidal je centrirao na ivicu šesnaesterca, a Suares fantastičnim volej udarcem u padu pogodio dalji ugao.

Urugvajac je prva tri boda Kataloncima doneo u 84, posle dobrog prodora i dodavanja Lionela Mesija.

Ekipa Ernestea Valverdea sad ima četiri boda i druga je na tabeli, dok je Inter treći sa 1.

Tim Antonija Kontea ima 1 poen i on je treći. Dortmund je na prvom mestu sa 4, dok je Slavija poslednja sa 1.

U okviru grupe H, Ajaks je sa ubedljivih 3:0 savladao Valensiju na Mestalji i upisao drugi trijumf u elitnom takmičenju, u kojem je prošle sezone stigao do polufinala.

Pobedu je najavio Hakim Zijeh fantastičnim pogotkom pod prečku u osmom minutu, da bi u 34. Kvinsi Promes kaznio Slepe miševe za promašeni penal devet minuta ranije i povisio na 2:0.

Pitanje pobednika rešeno je posle pogotka Donija van de Beka u 67, a deo zasluga ide i Dušanu Tadiću i njegovom fantastičnom pasu kojim je "spojio" Van de Beka sa golom.

U drugoj utakmici grupe, Čelsi je pobedio Lil u Francuskoj 2:1.

Plavi su poveli preko Tamija Ejbrahama u 22. minutu, ali je Osimen u 33. izjednačio. Prva tri boda londonskom klubu doneo je Vilijan u 78. na dodavanje Hadson-Odoija.

Čelsi sad ima 3 boda i zauzima treće mesto, Ajaks je prvi sa 6, Valensija druga sa 3, a Doge ostaju bez bodova.

U grupi G, Zenit je kod kuće pobedio Benfiku sa 3:1.

Golom Artjoma Dzjube domaći su poveli u 22. minutu. Ruskom napadaču asistirao je Ozdoev posle velike greške Ljubomira Fejse, koji se poigravao na šesnaestercu i izgubio loptu.

Autogolom Rubena Dijaša u 70. meč je praktično rešen, da bi u 78. Azmun otklonio i najmanje dileme.

Konačan rezultat postavio je De Tomas u 85.

U duelu Lajpciga i Liona trijumf odneli gosti sa 2:0. Strelac vodećeg pogotka bio je Memfis Depaj u 11. minutu, posle dodavanja Oara, a u 65. pogodio je Terije.

Zenit i Lion su lideri grupe sa po 4 boda, Lajpcig je treći sa 3, a Benfika je poslednja sa 0.

Pogledajte rezultate i tabele Lige šampiona.