LŠ: Dinamov bunker nije izdržao, Sterling junak Sitija

LŠ: Dinamov bunker nije izdržao, Sterling junak Sitija Izvor: Richard Heathcote, Getty Images
Slavlje fudbalera Mančester Sitija

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su zagrebački Dinamo sa 2:0 u utakmici drugog kola grupe C Lige šampiona.

Građani su sa maksimalnih šest bodova lideri grupe, Dinamo i Šahtjor imaju po tri, dok je Atalanta na začelju bez bodova.

Prvu veliku šansu Građani su imali u 11. minutu, kada su Moro i Teofil napravili vezane greške, ali Aguero u situaciji 'oči u oči' sa golmanom Livakovićem nije uspeo da postigne gol.

Ubrzo je Bernadro Silva šutirao preko gola, a kako je vreme prolazilo gosti iz Zagreba su bil isve sigurniji i odvažniji. Španac Olmo je u 19. minutu ponegao Kanselu, koji ga je srušio i zaradio žuti karton.

Već u sledećem napadu Gundogan je bio u dobro poziciji, potom i David Silva, koji je šutirao pored gola.

Izdržao je Dinamo sve nalete šampiona Engleske u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo bez golova.

Siti je i u nastavku stezao obruč oko gola gostiju, ali sve do 66. minuta nije uspevao da pronađe put do gola Livakovića. Strelac jedinog pogotka bio je rezervista Rahim Sterling, koji je iskoristio asistenciju Mareza i sa pet metara doneo prednost timu Pepa Gvardiole.

Mančester Siti je do kraja meča još nekoliko puta opasno zapretio, sudija Gozubujuk je u 84. minutu konsultovao VAR tehnologiju, ali nije bilo penala za domaće.

Ipak, u poslednjim trenucima nadoknade vremena Fil Foden je na asistenciju Sterlinga postavio konačan rezultat.

Englezi su čak 71 odsto vremena imali loptu u posedu, uputili su 19 udaraca ka golu protivnika, od čega šest u okvir gola, dok su Modri samo jednom šutirali u okvit gola Edersona.

Siti u sledećem kolu dočekuje Atalantu, dok Zagrepčani gostuju Šahtjoru.

Pogledajte REZULTATE i TABELE Lige šampiona.