Nula golova i nula fudbala u dosadnom derbiju Madrida

Nula golova i nula fudbala u dosadnom derbiju Madrida Izvor: Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida i Real Madrida odigrali su nerešeno 0:0 na stadionu Vanda Metropolitano u derbiju sedmog kola Primere.

U vrlo dosadnom derbiju Madrida jedva da je viđeno nekoliko situacija vrednih spomena pred oba gola.

U prvom poluvremenu to je bila kontra Atletija i dobar šut Feliksa koji je odbranio Kurtoa, a najbolja prilika viđena je u 75. minutu, kada je odličan udarac Benzeme glavom posle parade “skinuo“ Oblak.

Srpski fudbaler Luka Jović šansu je dobio tek u završnici meča, u 88. minutu zamenio je Benzemu.

U sledećem kolu Real dočekuje Granadu, dok Atletiko gostuje Valjadolidu.

Kraljevski klub prvi je na tabeli sa 15 bodova, Atletiko i Granada imaju po 14, a Barselona 13. Sosijedad takođe ima 13 bodova i može da izbije na prvo mesto eventualnim trijumfom nad Seviljom u nedelju.

Atletiko (4-4-2): Oblak – Tripije, Renan Lodi (Lemar 61'), Savić, Himenes – Koke, Vitolo (Korea 46'), Tomas, Saul – Žoao Feliks (Ljorente 70'), Kosta.

Real Madrid (4-3-3): Kurtoa – Karvahal, Naćo, Varan, Ramos – Kros, Valverde (Modrić 68'), Kazemiro – Bejl, Azar (Rodriges 77'), Benzema (Jović 88').

Tok meča pratite i na našem sajtu:

Diego Simeone, Zinedine Zidane Izvor: Getty Images

Prva prilika viđena je u osmom minutu – Kosta je u kontri proigrao Feliksa, čiji udarac iskosa sa desne strane brani Kurtoa. Ramos na jednoj i Tripije na drugoj strani imali su sreće da ne dobiju žute kartone, igra se u solidnom ritmu.

Prvi žuti karton dobio je Naćo zbog starta na Tripijeu, na obe strane viđeno je nekoliko potencijalno izglednih situacija, ali oba tima odrađuju dobar posao u odbrani.

Posle centaršuta sa desne strane malo je nedostajalo da Atleti dođe do vođstva, ali je Kosta za malo zakasnio posle ubacivanja Partija sa desne strane. Prvi šut u okvir gola uputio je Kros, ali je golman Oblak bio koncentrisan.

Do kraja poluvremena imao je Atletiko jednu opasnu kontru, ali je Kurtoa intervenisao posle centaršuta Tripijea.

Na poluvremenu je Vitolo izašao iz igre, predostrožnost jer ga muči jedan mišić, a zamenio ga je Korea.

Nastavilo se u istom ritmu iz prvog poluvremena, oprezno na obe strane i bez pravih ideja na polovini rivala.

Udarac Kazemira iz velike daljine, još jedan centaršut Tripijea, ulazak Lemara sa jedne i Modrića sa druge strane, ali daleko je to bilo od sadržajne utakmice.

U 72. minutu posle kornera je glavom pokušao Saul, ali lopta je završila preko prečke. Tri minuta kasnije zapretio je i Real – centrirao je Kros sa leve strane, Benzema je odlično šutirao glavom, ali je Oblak još bolje odbranio.

Te situacije bile su samo izuzetak, pa je do kraja meča ponovo viđena troma igra, bez mnogo ambicije da se rizikuje. U skladu sa time, ostalo je 0:0.