Partizan sa igračem više samo do boda

Partizan u prvom kolu Grupe L Lige Evrope dočekuje holandski AZ Alkmar. Iako ima kaznu neprisustva publike, crno-belima je dozvoljeno da ih sa tribina bodre deca iz fudbalskih škola do 14 godina.

FK Partizan Izvor: Maja Todić

Za razliku od meča sa Moldeom, sada su iz redova osvajača Kupa Srbije rešili da znatno popune tribine najmlađima, pa se očekuje da na tribinama stadiona u Humskoj bude čak i 20ak hiljada. Što se tiče sastava trener crno-belih Savo Milošević konačno može da računa na sve igrače, a evropski debi u startnoj postavi imaće Izraelac Bibras Natho, koji menja Sejdubu Sumu.

Partizan (4-2-3-1): Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Tošić, Natho, Asano - Sadik

AZ Alkmar (4-3-3): Bizot - Svenson, Vlar, Vujtens, Vajndal - Mitsjo, De Vit, Kupmajners - Stengs, Boadu, Idrisi.

U drugom meču grupe sastaju se na Old Trafordu Mančester Junajted i Astana.

Meč iz Humske počinje od 21 čas, a statistiku uživo možete pratiti na ovom linku

Tok meča

3' Prvu veliku priliku imao je Partizan. Lepo je loptu zadržao Sadik, prosledio je Nathu, koji je našao na desnoj strani Miletića. Lopta je na kraju ponovo došla do raspoloženog Izraelca, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao jako, ali preko gola.

6' Šansa i za goste. Boadu je šutirao, lopta je otišla tik pored leve stative gola Stojkovića. Nekoga je lopta zakačila pa je otišla u korner.

10' Nova prilika za Partizan. Ponovo dobro izvedena kontra, lopta dolazi ponovo na ivicu šesnaesterca, a Zoran Tošić neometan šutira preko gola.

13' GOL! Asano je izgubio loptu na polovini protivnika, sevnula je munjevita kontra. Na kraju je došla do Kalvina Stengsa, koji je rutinski zatresao praznu mrežu za 1:0.

28' AZ Alkmar ostaje sa igračem manje, pošto Svenson kao poslednji igrač odbrane faulira Asana na domak kaznenog prostora i dobija crveni karton. U nastavku, Zoran Tošić šutira samo u živi zid i propada još jedna dobra prilika. Inače, Svenson je postao prvi igrač Alkmara, koji je dobio crveni karton u Evropi još od Hupertsa, koji je isključen 2015. takođe protiv Partizana.

36' Partizan teško dolazi do prevlasti i pored toga što ima igrača više. Ipak, raspoloženi Natho kreirao je odličnu priliku za Asana, koga je našao samog na petercu, ali Japanac je glavom šutirao preko gola.

41' Sadik je bio u duelu u šesnaestercu sa Gutensom. Nigerijac je iskoristio preimućstvo u snazi i naterao defanzivca gostiju da napravi prekršaj za najstrožu kaznu.

42' GOOOLLLLL!!!! Bibras Natho preuzima odgovornost i rutinski sa bele tačke postiže gol za Partizan, prvi u crno-belom dresu u evrokupovima, a ukupno 13. u Ligi Evrope.

44' Već u narednom napadu velika prilika za Partizan. Asano je ostao sam po levoj strani, ušao u kazneni prostor, ali je neprecizno vratio iza leđa Sadiku, koji je na petercu napravio faul u napadu.

45' Posle prvih 45 minuta rezultat je 1:1, ali Partizan će u drugo poluvreme ući sa prednošću igrača više i momentumom na njegovoj strani.

46' Partizan je odmah krenuo agresivno. Lopta je došla do strelca izjednačujućeg gola Nathoa, ali je šutirao pravo u golmana Bizota.

48' Velika šansa za Partizan. Asano je posle duplog pasa izbio sam pred golmana, ali je imao i samog Miletića na drugoj strani. Međutim, šutirao je Japanaca pravo u Bizota i upropastio veliku priliku. Miletić nije krio bes i čak je prišao Asanu da mu ozbiljno prigovori.

54' Natho i Asano kombinuju. Ponovo je Izraelac šutirao iskosa sa distance, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

60' GOOOLLLL!!!! Umar Sadik je izbio sam pred Bizota, odlično "bocnuo" loptu, koja je nažalost završila na stativi. Ali je na odbijenu loptu naleteo Natho i silovito šutirao i pogodio prazan gol. Izraelac polako izrasta u junaka Partizana.

63' Prva izmena u Partizanu. Izlazi Zoran Tošić a u igru ulazi Lazar Marković, kome je ovo prva evropska utakmica u Humskoj od 2012. i meča protiv Rubina.

67' GOL! Velika greška Partizanove odbrane. Loše postavljena ofsajd zamka, Boabu je izbio sam pred Stojkovića i pobegao Miletiću i nije mu bilo teško da savlada golmana crno-belih za 2:2.

79' Odlučuje se Savo Milošević da napadne sva tri boda. Izvodi defanzivnog veznjaka Šćekića, ubacuje Sumu. Natho će otići na Šćekićevo mesto.

83' Veliku priliku imao je Suma. Sam je bio na ivici šesnaesterca, ali je šutirao tik pored gola.

85' Još bolju priliku imao je povratnik u redove Partizana Lazar Marković. Izbio je sam pred golmana Bizota, pokušao da ga lobuje sa nekih 11 metara, ali je lopta otišla preko gola.

87' Savo Milošević vrši i treću izmenu. Umesto Sadika u igri je Petar Gigić.