Sigurni Sparsi, fenomenalni Abraham i MU sa penala

Sigurni Sparsi, fenomenalni Abraham i MU sa penala Izvor: Catherine Ivill, Getty Images Sport
Vertongen i Son

Pet utakmica petog kola odigrano je u Premijer ligi u subotu u terminu od 16 čaosva. Ubedljive pobede upisali su Totenhem i Čelsi, a minimalcem je do tri boda došao Mančester junajted.

Totenhem je na svom terenu do druge pobede u sezoni došao na veoma ubedljiv nači i sa 4:0 savladao Kristal Palas koji je drugi poraz u sezoni doživeo nakon dva vezana trijumfa.

Sve je bilo potpuno jasno u ovom meču već nakon prvog poluvremena.

Hjeon Min Son je otvorio goleadu na dodavanje Tobija Aldervirelda nakon samo deset minuta igre, a u 21. je usledio autogol Patrika Van Anholta za 2:0.

Son svoj drugi gol na meču postiže samo dva minuta kasnije za velikih 3:0, a tri minuta pre odlaska na odmor Hari Kejn pronalazi Erika Lamelu koji pogađa za 4:0.ž

Pobedu sa pet golova upisao je Čelsi koji je rezultatom 5:2 slavio na gostovanju Vulverhemptonu. Za Plavce iz Londona ovo je druga pobeda u sezoni, a četvrti meč bez poraza dok Vulvsi i dalje ne znaju za pobedu i vezali su dva poraza.

Fikajo Tomori je započeo posao za tim Franka Lamparda nakon pola sata igre, a tri minuta kasnije već je bilo 2:0 nakon gola Tamija Abrahama.

Da Čelsi sa tri gola prednosti ode na odmor potrudio se Abraham još jednim golom, ovoga puta na dodavanje Markosa Alonsa.

Abraham je u 56. minutu zatresao mrežu Vulvsa za het - trik, da bi domaći u nastavku došli do dava gola. Prvo je u 69. minutu precizan bio Roman Sais, da bi za 2:4 mrežu pogodio Met Doerti.

Za konačnih 5:2 u strelce se u šestom minutu nadoknade upisao Mejson Maunt.

Minimalcem na Old Trafordu Mančester junajted je savladao Lester. Ispostavilo se da je u ovom meču sve završeno u osmom minutu kada je Markus Rašford bio precizan sa bele tačke. Neoprezno je Kaglar Sojundžu startovao upravo nad Rašfordom i za to je Junajted dobio kazneni udarac.

Junajted je konačno upisao pobedu, drugu u sezoni, a prvu nakon tri meča u kojima je upisao dva remija i poraz.

Lisicama je ovo prvi poraz u sezoni.

Sautempton je slavio na gostovanjima Šefild junajtedu, a gol odluke za Svece je postigao Musa Djenepo u 66. minutu. Šefild je meč završio sa igračem manje jer je u 85. minutu direktan crveni karton dobio Bili Šarp.

Sautempton je uz drugu pobedu u sezoni vezao tri meča bez poraza, a novajlijama u ligi je ovo drugi poraz u sezoni i treći meč bez pobede.

U duelu Brajtona i Barnlija nije bilo pobednika i duel je završen 1:1. Poveo je Brajton kada je u 51. minutu precizan bio Nil Mope. Izgledalo je kao da će Brajton upisati pobedu, ali nije se sa tim slagao Džef Hendrik koji donosi Barnliju bod u prvom minutu nadoknade.

Brajton je upisao pobedu nakon dva vezana poraza, a Barnli je doživeo treći poraz.