PL: Mane i Salah rasterali 'Svrake'

PL: Mane i Salah rasterali 'Svrake' Izvor: Jan Kruger/Getty Images

Fudbaleri Liverpula savladali su Njukasl rezultatom 3:1 posle preokreta u prvoj utakmici petog kola Premijer lige.

Dvostruki strelac za ‚Redse‘ bio je Sadio Mane, dok je jedini preostali pogodak za domaći tim na „Enfildu“ postigao Mohamed Salah. Mrežu Liverpula zatresao je samo Džetro Viljems.

Gosti su mnogo bolje ušli u utakmici na prepunom „Enfildu“, pa su tako i poveli već u sedmom minutu posle solo akcije Viljemsa. Holandski fudbaler je loptu poslao u gornji desni ugao, a Adrijan praktično nije ni mogao da reaguje.

Usledio je mirniji period igre, da bi Liverpul do isteka prvih pola sata igre stigao do izjednačenja, strelac je bio Mane, kojem je loptu praktično na tacni poslao Endi Robertson, a on je sproveo u mrežu. Desetak minuta kasnije Mane je doneo preokret svom timu posle solo prodora, a u duelu sa Martinom Dubravkom češki golman nije imao šanse.

‚Svrake‘ su tražile način da se vrate u utakmicu, a najbolju priliku da im to omogući imao je Emil Kraft, ali je loptu poslao iznad gola. Umesto toga, Salah je u 72. minutu postavio konačan rezultat, pošto posle asistencije Firmina nije imao težak posao da savlada Dubravku. Do kraja utakmice egipatski fudbaler je imao šansu da trijumf učini još ubedljivijim, ali je češki golman reagovao.

Liverpul je na taj način zadržao maksimalni skor posle pet kola, dok je Njukasl doživeo treći poraz i drži 16. mesto sa četiri boda.