Orlićima samo bod protiv Letonije

Orlićima samo bod protiv Letonije Izvor: fss

U drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine Srbija je igrala nerešeno sa Letonijom 1:1.

Iako je Srbija imala veoma veliki posed lopte u prvom poluvremenu Letonija je došla do gola iz prvog i jedinog šuta u okvir gola u ovom meču. Strelac je bio Marko Regza već u 10. minutu utakmice. Do kraja poluvremena Srbija nije uspela da izjednači, a "orlići" su samo jednom šutirali u okvir gola.

U drugom poluvremenu izabranici Nenada Milovanovića su uspeli da dođu do izjednačenja u 57. minutu, a strelac je bio Luka Adžić. Asistent za ovaj gol je bio Aleksa Terzić. Do kraja meča je Srbija imala nekoliko prilika i četiri šuta u okvir gola, ali je golman Toms Nils Pulins sačuvao do kraja meča svoju mrežu.

Srbija je u prvom kolu poražena na gostovanju Rusiji, a u oktobru će igrati dve utakmice na strani. "Orlići" će gostovati Bugarskoj pa Poljskoj.

Reprezentacija Severne Makedonije je na domaćem terenu bila ubedljiva protiv Farskih Ostrva i slavila je 7:1. Farani su poveli u 19. minutu golom Andreasena sa penala, ali je do poluvremena makedonski tim došao do tri gola. Dva je dao Mitrovski, a jedan Čurlinov. Njih dvojica su dali još po gol do kraja meča, a strelci su bili i Laci i Ličina.