Novajlija bez poraza: TSC iz Humske na prvo mesto

Novajlija bez poraza: TSC iz Humske na prvo mesto Izvor: FK Partizan

Fudbaleri TSC ostali su neporaženi u novoj sezoni i nakon gostovanja Partizanu odakle se u Bačku Topolu vraćaju sa osvojenim bodom.

U okviru sedmog kola Superlige Srbije Partizan je na svom terenu dočekao TSC. Duel je završen bez pobednika - 1:1. TSC tako i nakon gostovanja crno - belima ostaje neporažen u novoj sezoni i sada ima 17 bodova na prvom mestu na tabeli. Partizan takođe nema poraz i iz pet mečeva ima 11 bodova.

Poveo je TSC već u prvom minutu golom Nenada Lukića, a Partizan je do izjednačenja došao u samom finišu prvog poluvremena sjajnim golom Sadika koji je špicem prebacio golmana Filipovića.

Interesantno je da je strelac gola za TCS ponikao u Partizanu u kome nije dobio priliku već je nastupao za Teleoptik nakon čega je za osam godina promenio deset klubova dok ovog leta nije došao u tim iz Bačke Topole. Ovo mu je peti gol u sezoni.

Imao je Partizan nekoliko prilika u nastavku, ali je TSC uspeo da se odbrani. U poslednjih desetak minuta igra Partizana u napadu se svela na individualne pokušaje, ali gosti nisu odstupali od organizovane odbrane i uspeli su u nameri da iz Beograda odnesu bod.

Čukarički je na svom terenu golom Kajevića savladao Radnički iz Niša.

U Lučanima je viđena prava goleada, a duel Mladosti i Javora završen je 3:3.

Poveo je Javor preko Dolmagića, a na poluvreme se otišlo uz rezultat 1:1 nakon pogotka Bojovića. Pavlović je bio precizan za vođstvo Mladosti, ali je Mrkaić imao odgovor.

Preko Eliomara Mladost ponovo dolazi do prednosti, a Jevremović pogađa za 3:3.

Napredak je u Kruševcu slavio protiv Rada 4:0. Golove su redom postizali Zec, Bjeloš, Gavrić i Ožegović.