Dinamo remijem u Trondhajmu do Lige šampiona!

Dinamo remijem u Trondhajmu do Lige šampiona! Izvor: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su se u Ligu šampiona pošto su u revanšu plej-ofa igrali 1:1 sa Rozenborgom na gostovanju, posle trijumfa 2:0 na „Maksimiru“.

Norveški klub je na „Lerkendal stadionu“ u Trondhajmu poveo preko Babađide Akintole u 11. minutu, a sve dileme razrešio je Amer Gojak sat vremena kasnije, posle asistencije Daniela Olma.

Zagrepčani se tako vraćaju u elitno takmičenje posle tri godine, a svoje prethodno učešće završili su bez izjednog boda u grupi sa Juventusom, Seviljom i Olimpikom iz Liona.

Iako je Dinamo bolje ušao u utakmicu u Trondhajmu, Rozenborg je poveo golom Akintole, koji je odlično prihvatio odbijenu loptu i sproveo je u mrežu. U narednim minutima nije viđeno mnogo uzbuđenja, ali je domaći tim bio konkretniji i konstantno je pretio. Dinamo je u finišu prvog poluvremena imao priliku preko Mislava Oršića, ali je Andre Hansen reagovao na golu Rozenborga. Pred odmor Vegar Egen Hedenstad je pogodio levu stativu, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Dinamo je zaigrao bolje u nastavku utakmice, a to je golom krunisao Gojak, koji je na sredini terena ukrao loptu i sjajnim šutem u levi gornji ugao matirao Hansena. Usledila je šansa Emira Dilavera, igrači Rozenborga su pokušavali da se vrate u igru, međutim, do kraja utakmice nisu uspeli ozbiljnije da priprete Zagrepčanima.

Pored Dinama, plasman u Ligu šampiona obezbedio je Olimpijakos, koji je sa 2:1 savladao Krasnodar. Pirejci su posao završili već u prvom meču pobedom sa 4:0, a junak novog trijumfa bio je Jusef el Arabi, koji je bio dvostruki strelac. Jedini gol za ruskog predstavnika postigao je Danil Utkin u 10. minutu utakmice.

Žreb za Ligu šampiona na programu je u četvrtak u 18 časova u Monte Karlu.