Defanzivna perfekcija: Zvezda ponovo u Ligi šampiona!!!

Defanzivna perfekcija: Zvezda ponovo u Ligi šampiona!!! Izvor: Getty Images/Friedemann Vogel

Crvena zvezda drugi put zaredom plasirala se u Ligu šampiona, pošto je i u drugom meču plej-ofa protiv Jang Bojsa odigrala nerešeno, ali ovog puta 1:1 i zbog više golova u gostima otišla dalje.

Stadion Crvene zvezde Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport
Stadion Crvene zvezde

Uspela je Crvena zvezda ono što nijednom srpskom klubu nije pošlo za rukom, da dve godine zaredom igra u elitnom klupskom takmičenju Evrope. Iako je meč završen 1:1, može se reći da su crveno-beli potpuno zasluženo došli do novog učešća u grupnoj fazi. Da nije bilo nesrećnog kiksa Bena u 82. minutu praktično ova utakmica ne bi imala obrise drame.

Četa Vladana Milojevića prikazala je defanzivnu perfekciju, što je zaštitni znak ekipe od kada je vodi ovaj trener. Uspešno su zatvoreni svi prilazi golu, u vazduhu su gospodarili Milunović i Degenek, a Marko Marin ponovo je bio nezaustavljiv pokretač svih akcija. Jang Bojs je napadao sve vreme, ali osim nekoliko polu opasnih situacija, švajcarski šampion nije imao šanse u rangu onih stopostotnih.

A u 60. minutu Marakana je eksplodirala. Izuzetna akcija gotovo čitavog tima. Kanjas, koji je razbio potpuno vezni red Švajcaraca, oduzeo je loptu na sredini terena. Ona je došla do Boaćija, koji je iz prve proigrao Marina. On je tačno na vreme ubacio u prostor Rodića, a levi bek izuzetno centrirao na glavu Vukanovića, koji je pored perfektne partije u defanzivi, ali i tranziciji, postigao gol i kandidovao se za igrača meča.

Moglo se naslutiti tada da je ovaj dvomeč gotov. Ali drame je ipak bilo, zbog autogola Bena u 82. minutu, kada je jednu bezazlenu loptu skrenuo u gol Borjana. Nada se pojavila kod Švajcaraca, ali do kraja nisu imali ozbiljniju situacju ispred gola Borjana i Zvezda je zasluženo u Ligi šampiona.

Žreb za elitno takmičenje je u četvrtak u 18 časova u Grimaldi Forumu u Monte Karlu, a Crvena zvezda biće u četvrtom šeširu.

Tok meča

Crvena zvezda Izvor: Foto: Katarina Kostić

5' Očekivano, ofanzivnije su krenuli Švajcarci, ali prvu veliku priliku imala je Crvena zvezda. Posle centaršuta Garsije, do lopte je pokušao da stigne Boaći, ali lopta je odbijena na liniju penala, gde je natrčao Dušan Jovančić, koji je bio blokiran. Pritom je i napravio faul.

10' Prva intervencija Borjana, koji je izbacio loptu posle centaršuta gostiju. Jang Bojs napadaju, ali za sada bez konkretne prilike.

11' Nova dobra akcija iz kontranapada crveno-belih. Lepo oduzima loptu Mateo Garsija, Boaći je odlično proigrao Marina, koji je nanizao dvojicu protivnika, ali na kraju je loše centrirao.

15' Sjajan centaršut Marina iz slobodnog udarca, pala je lopta na peterac, ali je Zajsinger izbacio van igre. Međutim, niko od engleskih sudija nije video da je poslednji igračo igrač u žutom dresu, tako da je ostavio loptu Švajcarcima.

18' Odličan dribling Vukanovića, posle kojeg je dosuđen slobodan udarac. Ipak, loše je izveden i gosti su krenuli u kontru, koju je faulom zaustavio Milunović i dobio opravdano žuti karton.

20' Odličan centaršut Gobeljića. Tačno je gađao Boaćija, ali internacionalac iz Gane ponovo nije dobio vazdušni duel. Na odbijenu loptu je natrčao Rodić, šutirao je snažno, ali neprecizno pored gola.

32' Marko Gobeljić je treći Zvezdin igrač koji je dobio žuti karton. Ujedno i treći igrač odbrane, pošto su pre njega opomenuti Milunović i Degenek.

45' Gotovo je prvo poluvreme. Inicijativu su imali gosti, ali Zvezda je odlično zatvorila prilaze golu, tako da i dalje drži 0:0, koji je vode u Ligu šampiona.

46' Čim je krenulo drugo poluvreme velika šansa za Jang Bojs. Lepo je po levoj strani prošao Engomeleu, ostavio Ebišeru koji je sa ivice šesnaesterca šutirao tik iznad gola

57' Umalo da Zvezda primi gol posle kardinalne greške Milana Borjana. Engomeleu je centrirao, lopta dotakla Rodića, promenila smer i umalo zbunila Borjana. Lopta je pala na gol liniju, ali je Gobeljić bio pribran i izneo loptu.

58' Sjajna kontra Zvezde, lepo je povukao Gomes. Lopta je na kraju došla do Kanjasa, koji je šutirao pored gola.

60' GOOOOOLLLLLL!!!!!!! Sjajna akcija Zvezde. Boaći je odložio za Marina, ovaj izbacio u prostor Rodića. Odličan centaršut a Aleksa Vukanović glavom skače i postiže gol i kruniše odličnu partiju.

62' Nije postigao gol, ali je Ričmond Boaći odradio veliki posao na ovom meču, pa i kod samog gola. Izlazi iz igre a umesto njega ulazi sveži Tomane.

65' Jang Bojs baca sve karte u napad. Ulaze Oro i Sulejmani.

68' Nova velika prilika za goste. Na odbijenu loptu naleteo Fasnaht, ali tik pored stative Borjanovog gola.

69' Izlazi Mateo Garsija a ulazi El Fardu Ben.

75' Sjajan centaršut Marina, na nesreću crveno-belih niko nije uhvatio tu loptu. Ipak, Fon Balmus morao je da boksuje.

82' GOL! Jedna naizgled bezazlena situacija pred golom Zvezde. Loše je zahvatio loptu Fasnaht, ali je Ben skrenuo glavom u sopstveni gol i Jang Bojs dolaze do izjednačenja.

84' Ben je imao veliku šansu da se ispravi. Izbio je sam pred golmana Fon Balmusa, ali je šutirao pravo u njega i ostaje 1:1.

90+2 Ensane šutira iz daljine, ali Borjan fenomenalno intervenište i spasava Zvezdu.

90+6 Tomane pravi faul, dobija crveni karton, slobodan udarac za Jang Bojs. Ali nema ništa. Sekunde se odbrojavaju.