Salah x2 i Matip za 100%: Redsima derbi sa Arsenalom

Salah x2 i Matip za 100%: Redsima derbi sa Arsenalom Izvor: Laurence Griffiths, Getty Images
Mohamed Salah, Virdžil van Dajk

Fudbaleri Liverpula pobedili su Arsenal na svom terenu u derbiju trećeg kola Premijer lige rezultatom 3:1.

Crveni su do nova tri boda stigli na rutinski način golovima Žoela Matipa u 41. i Mohameda Salaha u 49. iz penala i 59. minutu. Jedini pogodak za goste dao je Lukas Toreira u 85.

Šampion Evrope trijumfom nad velikim rivalom ostao je jedini tim sa stoprocentnim učinkom u ligi, dok je Arsenal upisao prvi poraz posle dve uvodne pobede.

Za Liverpul je to 12. uzastopna pobeda kod kuće, čime je dodatno nadmašen klupski rekord star 29 godina, kad su upisane 9 u nizu.

Ekipa Jirgena Klopa je od prvog minuta uspostavila inicijativu, dok su se Tobdžije opredelile za igru kroz kontra-napade.

Na taj način je Arsenal bio opasniji rival u prvih pola sata. U uvodnim minutama meča, Adrijan je neoprezno istrčao i loše ispucao loptu pravo na nogu Pjer-Emerika Obamejanga, ali je Gabonac iz lob udarca sa 20 metara prebacio prečku.

Ubrzo je i Nikolas Pepe, najskuplje pojačanje u istoriji Tobdžija, koji je debitovao u startnoj postavi mogao do pogotka. Najpre je krilni igrač iz Obale Slonovače sa distance šutirao malo pored stative, a zatim je u situaciji jedan na jedan pogodio dobro postavljenog Adrijana.

Ispostavilo se da je to bilo sve od tima Unaija Emerija do kraja, pošto osim gola Toreire više nije uspeo da ozbiljnije zapreti.

Domaći su pojačali ritam i u finišu prvog i uvodnom delu drugog poluvremena rešili meč.

Matip je posle kornera Aleksander-Arnolda skočio na petercu i zatresao mrežu, pre nego što je na sceni stupio Mohamed Salah u drugih 45 minuta.

Prvo je David Luiz neoprezno povukao Egipćanina u šesnaestercu zbog čega je sudija Tejlor pokazao na penal, a egzekucija je bila sigurna, da bi potom Salah ponovo nadmudrio Luiza.

Brzonogi igrač pobegao je Brazilcu na polovini i posle sjajnog trka po desnoj strani poslao loptu u dalji ugao za ogromnih 3:0.

U nastavku je Liverpul spustio tempo i rutinskom igrom priveo posao kraju, a sve što je ekipa iz Londona uspela da učini je da ublaži poraz u finišu.

Obamejang je prihvatio loptu u šesnaestercu i dodao do Toreire, koji je sa 10 metara postavio konačan rezultat.

Klopov tim u narednom kolu gostuje Burnliju, dok Arsenal čeka Totenhem u derbiju severnog Londona.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer ige.

Tok meča mogli ste da pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

2' - Domaći su od prvog minuta uspostavili kontrolu i vrlo brzo mogli do vodećeg gola, ali je na oštru loptu Robertsona na drugoj stativi za korak zakasnio Firmino.

11' -  Arsenal je imao veliku priliku da povede, Adrijan je istrčao van šesnaesterca i pogrešno ispucao loptu do Obamejanga, koji je na prazan gol pokušao lob udarcem sa 20 metara i prebacio prečku.

20' - Nedugo zatim na drugoj strani uzvratio je Sadio Mane. Senegalac je šutirao snažno iz izgledne pozicije sa ivice šesnaesterca, ali je Leno sjajnom reakcijom zaustavio njegov udarac.

25' - Uvodni deo utakmice protekao je u neubičajeno sporom ritmu za ova dva tima, Liverpul je imao terensku inicijativu bez konkretnog učinka, dok su gosti neuspešno pokušavali iz kontri.

30' - Nikolas Pepe je konačno uradio nešto konkretnije u ovoj utakmici, pošto je sa dvadesetak metara šutirao malo preko prečke.

34' - Odlična kontra Tobdžija, Pepe je maestralno izbacio Robertsona i izbio jedan na jedan sa Adrijanom, ali je šutirao pravo u španskog golmana.

42' - Goool! Liverpul vodi 1:0, golom Žoela Matipa! Trent Aleksander-Arnold je izveo korner, a Kamerunac sjajno skočio na petercu i glavom zatresao mrežu.

45' - Ponovo su Redsi bili opasni posle kornera Aleksander-Arnolda. Ovoga puta je Mane skočio na petercu, ali je šutirao glavom malo preko gola.

49' - Goool! Liverpul vodi sa 2:0, strelac je Mohamed Salah iz penala. Nad Egipćaninom je i bio napravljen jedanesterac, pošto ga je David Luiz nesmotreno povukao za dres u šesnaestercu.

54' -  Ekipa Jirgena Klopa je podigla nivo igre od drugog pogotka i sve vreme opsedala gol rivala. Ubrzo je Salah mogao ponovo da zatrese mrežu, ali je na centaršut sa leve strane nespretno reagovao i u skoku ramenom udario loptu.

59' - Goool! Domaći vode sa 3:0, strelac je opet Salah! Pobegao je Egipćanin na sredini terena Luizu, i posle sjajnog trka po desnoj strani ušao u šesnaesterac i poslao loptu u dalji ugao.

71'- Liverpul je u nastavku primirio tempo i kontrolisao igru. Arsenal u međuvremenu nije uspevao da napravi smisleniju akciju i zapreti Adrijanu.

85' -Goool! Arsenal je smanjio na 3:1, golom Lukasa Toreire. Pjer-Emerik Obamejang je imao loptu u šesnaestercu i dodao do urugvajskog veziste, koje je sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

90' - Bila je to ujedno i poslednja zanimljiva situacija u ovoj utakmici.

Liverpul - Arsenal 3:1.