Grujić od čelika doneo bod Herti u Minhenu

Na otvaranju 57. sezone u Bundesligi aktuelni šampion Bajern u Minhenu remizirao je sa Hertom 2:2, a gol za goste postigao je i potencijalni reprezentativac Srbije Marko Grujić.

Marko Grujić Izvor: Daniel Kopatsch/Bongarts/Getty Images

Bajern je čak i izvukao remi, s obzirom da je Herta vodila 2:1 i to golom Marka Grujića u 38. minutu. Pre samog gola, u baš toj akciji, imao je žestok vazdušni duel sa Zileom, i došlo je do sudara glavama. Međutim, Srbin je nastavio akciju, primio odličan pas Vedada Ibiševića i rutinski matirao Manuela Nojera. Tek posle gola pao je na zemlju da mu se ukaže pomoć posle, očigledno veoma bolnog duela.

Bajern je do vođstva stigao u 24. minutu golom Levandovskog, a izjednačenje Herti doneo je u 36. minutu Ibišević, koji je samo skrenuo loptu posle udarca sa distance Lukebakija i zbunio Nojera. Konačan rezultat postavio je drugim golom Robert Levandovski u 60. minutu iz penala, koji je dodeljen Bajernu posle VAR provere, a koji je skrivio baš Grujić i tako malo pokvario sve dobro što je prethodno uradio. Ali svakako zaslužuje visoku ocenu za prikazanu igru na najtežem gostovanju u Bundesligi.