Molde poslednja prepreka Partizanu do Lige Evrope

Molde poslednja prepreka Partizanu do Lige Evrope Izvor: homas Rasmus Skaug/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Partizana u poslednjem kolu kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope sastaće se Moldeom.

Norveški tim je u revanšu u Solunu posle produžetka poražen od Arisa 3:1, ali je prošao dalje zahvaljujući trijumfu na svom terenu 3:0.

Ekipa iz Soluna je već posle 37 minuta imala dva gola prednosti na oduševljenje navijača na stadionu Klentis Vikelidis.

Aris je poveo pogotkom Španca Havijera Matilje u 25. minutu, a 12 minuta kasnije Jorgos Delizisis je duplirao vođstvo.

Grčki tim je nastavio da napada i stvara šanse, ali promene rezultata nije bilo sve do 84. minuta. Nervoza se polako uvlačila u redove Solunjana, međutim, ofanziva im se isplatila i Nikola Digini je obezbedio toliko očekivana tri gola viška i produžetke.

Ipak, internacionalac iz Obale Slonovače Matis Boli u nadoknadi prvog produžetka postigao je zlata vredan pogodak za norveški tim, koji će sledećeg četvrtka gostovati u Beogradu.