Čelsijeva noćna mora na 'teatru snova'

Čelsijeva noćna mora na 'teatru snova' Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal big

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Čelsi sa 4:0 na svom terenu u prvom kolu Premijer lige.

Manchester United Izvor: Julian Finney Getty Images Sport

'Crveni đavoli' nisu bili dominantni kada je reč o statističkim parametrima, ali su maksimalno koristili svaku šansu koja im se ukazala.

Bio je to meč u kome je Frenk Lampard debitovao na klupi Plavaca. Čelsi je igrao ofanzivnije, iamo je više vremena loptu u nogama i uputio je više šuteva ka golu rivala. Ipak, u nekoliko prilika gosti iz Londona su pogodili okvir gola, dok je u drugim odlično reagovao De Hea.

Već u 18. minutu su domaći poveli, pošto je Rašford bio precizan sa bele tačke. Kazneni udarac skrivio je Zuma. Uprkos tome što su Plavci konstantno pokušavali da dođu do pogotka, nisu mogli. Prednos Junajteda udvostručio je Marsijal u 65. minutu, da bi samo minut kasnije Rašford još jednom bio siguran za 3:0.

Konačni rezultat postavio je debitant Danijel Džejms u 81. minutu.

Junajted u narednom kolu igra protiv Vulvsa, dok Čelsi u sredu očekuje UEFA Superkup protiv Liverpula, a onda duel sa Lesterom.

Tok meča pratite OVDE.

Bolje je meč počeo Čelsi. Već u četvrtom minutu stativu je pogodio Abrham.

Ubrzo je i Junajted imao priliku. Loše je odigrala odbrana Plavaca, posle čega je Marsijal bio u prilici da šutira. Ipak, nije težak posao imao Kepa.

Agresivniji je bio Čelsi u nastavku, ali nije mogao do izglednije prilike od one viđene u četvrtom minutu.

U 17. minutu Zuma je ishitreno reagovao u kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na belu tačku. Kazneni udarac izveo je Rašford, koji je doneo prednost Junajtedu.

Posle postignutog gola Junajted je preuzeo inicijativu. U 34. minutu su 'crveni đavoli' bili u prilici da udvostruče prednost, ali je Rašfordov gol poništen zbog ofsajda.

Posle dugo vremena usledio je ozbiljan napad Plavaca. Ipak, prvi šut je odbranio De Hea, drugi blokirao Megvajer. Ipak, nastavio je Čelsi da napada, ali je Emerson pogodio okvir gola.

Ipak, rezultat se nije menjao do isteka prvog poluvremena.

Čelsi je imao inivijativu početkom drugog dela utakmice na Old Trafordu. U 56. minutu Emerson je imao dobar pokušaj, ali je De Hea bio na mestu.

Ubrzo je Lampard napravio prvu izmenu. Mladi Pulišić je zamenio Barklija.

Ipak, nisu urodili plodom pokušaji Plavaca. U 65. minutu je Marsijal udvostručio prednost 'crvenih đavola', posle centaršuta Perejre.

Samo minut posle toga navijači na Old Trafordu su se ponovo radovoli. Rašford je postigao drugi gol na meču, za vođstvo od 3:0.

Junajted je kontrolisao situaciju u nastavku. Posle brze kontre 'crvenih đavola' Pogba je proigrao novajliju Danijela Džejmsa, koji je pogodio u 81. minutu. Do gola je Džejms došao samo pet minuta posle ulaska na teren.