Sadik, Asano i Suma za velikih 3:1

Sadik, Asano i Suma za velikih 3:1 Izvor: EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Partizana slavili su u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Malatije 3:1. Rezultat je svakako veoma dobar za crno-bele, iako su mogli da dođu do ubedljivije prednosti pred revanš u Turskoj.

Umar Sadiq Izvor: Foto: FK Partizan

Ekipa Sava Miloševića odigrala je perfektno gotovo čitav tok meča. Posebno se to može reći za Sejdubu Sumu koji je asistirao kod prvog gola Sadika, sam postigao treći iz penala za konačnih 3:1 i sve vreme odlično razigravao saigrače i sam imao nekoliko vrhunskih šansi. Veliku rolu odigrao je i Takuma Asano, koji je ušao na poluvremenu, postigao gol i imao još dve velike šanse i nekoliko sjajnih prodora po levoj strani.

Rezultat je mogao da bude ubedljiviji da na golu Malatije nije bilo sjajnog intenacionalca iz Benina Farmolea, koji je bukvalno činio čuda na golu. Jedini trenutak slabosti koštao je crno-bele gola pošto je u 83. minutu iz kornera najbolje reagovao Čebake i postigao važan gol u gostima, koji daje kakvu, takvu nadu Turcima.

U slučaju prolaska u plej-of Partizan će igrati protiv pobednika dvomeča Molde - Aris, a Norvežani su slavili u prvom meču 3:0.

Tok meča

Odličan početak Partizana i vođstvo već u četvrtom minutu. Miletić je uputio sjajan dug pas ka Sumi, koji je proigrao Sadika na 10 metara od praznog gola i Nigerijac postiže prvi gol za Partizan u evromečevima.

Sejduba Suma je izuzetno raspoložen ušao u meč. Svoj zavidan repertoar pokazao je u 17. minutu, kada je praktično sam promešao nekoliko igrača turske ekipe i sam sebi stvorio poziciju za šut sa oko 18 metara, ali pravo u golmana Farnolea.

Imao je Suma sedam minuta kasnije fantastičnu priliku. Izuzetno ga je proigrao Tošić, Suma se našao oči u oči sa Farnoleom, ali je iskusni golman iz Benina odlično intervenisao.

Novu šansu imao je Partizan u 43. minutu preko raspoloženog Tošića, koji je lepo gađao ali je bio zamalo neprecizan. Ipak, ostalo je samo 1:0 na poluvremenu, iako je utisak da su crno-beli mogli i više.

Savo Milošević je izvršio jednu izmenu na poluvremenu. Umesto Filipa Stevanovića ušao je Japanac Asano. Na drugoj strani trener Jalčin uveo je Gokana Torea umesto Bisume. Čim je ušao Asano je napravio nekoliko sjajnih prodora i na muke dovodio defanzivce Malatije. U 53. minutu novu veliku šansu imao je Suma. Opet se našao oči u oči sa golmanom Farmoleom, ali je čuvar mreže iz Benina nogom odbranio i spasao ponovo turski tim.

Ipak, Partizan je imao mnogo sreće u 59. minutu. Sjajan soloprodor imao je Gokan Tore, odlično šutirao sa distance. Već je savladao Stojkovića, ali pogodio je stativu. Na odbijenu loptu je natrčao Giljerme, ali šutirao preko praznog gola.

Definitivno će prvo ime meča biti golman Farmalo, koji je u 64. minutu još jednom spasao Malatiju. Sjajnu kontru otvorio je Partizan, Suma spojio Asana sa golom, ali je Farmalo skinuo i ovaj zicer i ostalo je 1:0. Ipak, Japanac se ispravio samo tri minuta kasnije. Zdjelar je ovog puta uposlio Asana, a Japanac je iz slične situacije ovog puta šutirao visoko i konačno savladao čudotvornog golmana iz Benina za velikih 2:0.

Imao je Asano još jednu odličnu priliku, ali već po običaju, izuzetno je intervenisao Farmalo. Propuštene prilike došle su na naplatu u 83. minutu. Gosti su izveli munjevitu kontru, posle koje su dobili korner. U skoku je najviši bio Čebake i savladao Stojkovića za 2:1 i preko potreban gol u gostima turskog tima.

Partizan se nije predavao i takav pristup doneo mu je veliku šansu, pošto je dobio penal, posle igranja rukom Čebakea u šesnaestercu. Siguran sa bele tačke bio je Sejduba Suma i odličnu partiju krunisao golom, za velikih 3:1.